reklama
reklama
1. 3. 2012 | poslední aktualizace: 1. 3. 2012  15:17

iPad 3 na trh doprovodí levnější iPad 2 a další problém se soukromím

Apple za týden možná představí levnější model tabletu, navíc na podzim údajně začne prodávat i iPad s menší obrazovkou. Mezitím se bude muset vyrovnat s další bezpečnostní slabinou, která aplikacím zpřístupňuje fotografie v iPhonech a iPadech.
Čtěte více o: Apple | bezpečnost | tablet | iPad
iPad 2
iPad 2
foto: Apple

Nejnovější informace o nových produktech Apple hovoří o nové verzi iPadu 2 s pouhými osmi gigabajty paměti s nižší cenou. Pokud lze věřit odhadům, bude iPad 2 s 8 GB paměti přibližně o 2-3 tisíce levnější než stávající nejnižší model iPadu 2 s cenou 11 490 korun.

Důvěryhodnost této zprávy zvyšuje skutečnost, že Apple použil stejný přístup u iPhonu. Aby oslovil i zákazníky s menší ochotou utrácet, nabídl jim starší generaci telefonu s poloviční kapacitou paměti. Možné ale je, že Apple nechá v produkci i standardní iPad 2 s kapacitou 16 GB. Prostor 8 GB je relativně málo i pro data – videohry pro iPad mohou mít i více než 1 GB.

reklama

Spolu s informací o levnějším iPadu 2 se objevila i další opakovaná zpráva – Apple údajně zvažuje výrobu tabletu s menší úhlopříčkou, a to 7,85“ oproti 9.7“ u dnešních iPadů. Cena tohoto modelu by se měla pohybovat na úrovni 249-299 dolarů (5500 až 6700 Kč s DPH), tedy ve stejné kategorii jako připravované levné 7“ tablety s Androidem.

Spekulace a realita
Za oběma zprávami stojí tchajwanský server DigTimes, který má vazby na tamní výrobce zařízení a součástek. Informace tohoto serveru často nejsou přesné, ale možné je, že Apple produkci jiných velikostí tabletu testuje.

Apple má představit novou generaci dotykových počítačů již příští středu. Pozvánka na představení budoucnosti iPadu vyvolala spekulace, že dotykový počítač od Applu přijde o ikonické hlavní tlačítko a více méně potvrdila informace o dvojnásobném rozlišení obrazovky.

Další novinkou představenou příští týden ve středu může být nová verze AppleTV s podporou FullHD rozlišení. To by odpovídalo spekulacím o vyšším rozlišení displeje iPadu i chystanému systému OS X pro počítače Mac, který bude umožňovat bezdrátový přenos videa z počítače na televizi prostřednictvím AppleTV a omezení na rozlišení 1280x720 by tuto funkci pro běžnou práci degradovalo.

Problémy s fotkami
Zatímco akcie firmy získaly s oznámením brzkého představení novinek na hodnotě, pověst Applu může ohrozit další ze série bezpečnostních problémů spojených s aplikacemi pro mobilní zařízení.

Po publikovaném problému s neoprávněným přístupem aplikací ke kontaktním údajům v telefonech a tabletech se objevil další podobný problém – aplikace, které mají přístup k údajům o lokalitě uživatele, automaticky a bez vědomí uživatele získaly i přístup k jeho fotografiím. Vývojáři o této chybě věděli dlouho, veřejnosti tajemství prozradil server 9to5 Mac. Apple údajně pracuje na opravě v nové verzi iOS, která s největší pravděpodobností doprovodí na trh nový iPad.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Jobs nebyl vizionář, byl to malý GOD (joodax)
Jenom Jobs odešel, už nemá kdo křičet a držet základní 4 čisté...
kdepak (miron)
S tím vzděláním to tak horké nebude. To by mu bylo povoleno jen...
souhlasím (joodax)
s tím, že Amazon má sílu v tomto směru něco podniknout, ovšem...
? (ha)
to by prodávali celkem dost pod cenou né?
Re: iPad 3 na trh doprovodí levnější iPad 2 a další problém se soukromím (k)
cena přepočítaná z dolarů bude cena v USA a u nás to zase bude...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama