reklama
reklama
17. 5. 2012 | poslední aktualizace: 18. 5. 2012  14:54
Test: 11x pouzdro pro iPhone

Jedno pouzdro nestačí: Otestovali jsme jedenáct různých obalů pro iPhone

iPhone není ani dokonalý ani nezničitelný. Alespoň druhý nedostatek lze odstranit vhodným pouzdrem. A pokud netoužíte po nerozbitném telefonu, můžete vsadit na eleganci, odolnost nebo fanouškovství.
Čtěte více o: smartphone | iPhone
Dřevěné pouzdro Wood Camera iPhone Case
Dřevěné pouzdro Wood Camera iPhone Case
foto: photojojo.com

Možná jste viděli populární video testu odolnosti iPhonu 4 a Galaxy S II. I po pádu z jednoho metru se iPhone snadno promění ve sbírku pavučin. Výměna skleněných krytů iPhonu je asi nejčastější servisní zákrok a důvod, proč majitelé iPhonů tolik utrácí za kryty a pouzdra.

Na rozdíl od majitelů ostatních telefonů si alespoň mohou vybírat. Nabídka pouzder je obrovská a pokrývá všechny myslitelné materiály od dřeva přes hliník a silikon až po uhlíková vlákna, korek nebo krokodýlí kůži. My jsme otestovali hlavně pouzdra dostupná i v České republice.

reklama

Hlavní zjištění je předvídatelné a odkazuje na něj i titulek. Pokud iPhone používáte pro různé aktivity – v práci, doma i při sportu, je lepší mít pouzder více. Pokud ale chcete jen jedno a telefony vám nepadají z rukou, je nejjednodušší mít klasické jednodílné skořepinové pouzdro. Pro rodiče všetečných dětí jsou sázkou na jistotu skuteční obrněnci, kteří vydrží i pády nebo vodní sprchu.

video: Obaly na iPhone: Sportovní kůže i levný plast z internetové aukce
Obaly_-_iPhone.mp4.jpg

iFrogz Ultra Lean
Cena: 420 Kč
Ultra Lean je základní skořepinové pouzdro, které je pro běžné používání ideální díky minimální hmotnosti a rozměrům. Tloušťka materiálu je menší než milimetr a díky své pružnosti se pouzdro dobře nasazuje, přitom na telefonu dobře drží. Telefon i v pouzdru snadno zapadne do dockovacích reprosoustav. Telefon v pouzdru přežil několik pádů z metrové výšky, takže i tenká vrstva polykarbonátu dokáže náraz rozložit a snížit riziko poškození. My jsme měli na test šedou variantu, vyrábí se i fialová, červená nebo modrá.

Katinkas Crocodille velikost 4
Cena: 419 Kč
Pouzdro typu „váček“ se tváří jako krokodýlí kůže, ale jde jen o upravenou hovězinu, která má zevnitř mikroplyš, který telefon chrání a zároveň se ho snaží s malým úspěchem i čistit. Díky polstrování je telefon relativně v bezpečí při pádu, pouzdro je dostatečně těsné, aby telefon nevypadl sám o sobě, naopak, než se ochodí, vyžaduje vyndání telefonu docela úsilí. Tento typ pouzder je navíc univerzální, nejen pro iPhone.

Proof Case DUO Smoke
Cena: 30 USD
Do Česka se Proof Case Duo nedováží, koupit se dá občas na Ebay nebo nechat dovézt ze Států. Jde o dvoudílné pouzdro, které má protiskluzovou povrchovou úpravu a vnitřní konstrukci, která mezi telefonem a pouzdrem vytváří vzduchový polštář, který má telefon lépe chránit. Průsvitné pouzdro ale hlavně hezky vypadá a ochrání i proti nárazu.

iFrogz Bullfrogz
Cena: 600 Kč
Ze dvou testovaných odolných pouzder uspěla ropucha od iFrogz jako mohutnější a odolnější i díky posuvné krytce fotoaparátu. Kombinace dvojdílné pevné vnitřní skořepiny a vnějšího silikonového obalu je funkční a díky zvýšené přední části chrání i displej, pokud nespadne na špičatý kámen. Nevýhodou je skutečnost, že se pouzdro v ČR už neprodává, koupit jde například z Ebay.co.uk.

Casemate Phantom
Cena: 899 Kč
Druhé odolné pouzdro pro iPhone od Case-Mate má také tvrdou vnitřní část a gumový vnější obal s krytkou sluchátkového a systémového konektoru, fotoaparát je ale otevřený. Měkká gumová část obalu je slabší než u Bullfrogz, ale telefon je proti běžným pádům v bezpečí i tak.

externí video: iPhone 4S vs. Samsung Galaxy S II Drop Test
iPhone_4S_vs._Samsung_Galaxy_S_II_Drop_Test

ZAGG SportLeather Football 
Cena: 660 Kč
Hit letošního veletrhu International CES měl podobu kožených nálepek s designem sportovního náčiní. V nabídce ZAGGu je americký fotbal, baseball a basketbal. Všechny „obaly“ mají strukturu reálných míčů a vypadají perfektně. Telefon však ochrání hlavně před škrábanci.

Katinkas Twin Flip Holster 
Cena: 640 Kč
Příjemný typ pouzdra, které v pevné části kryje záda přístroje a displej chrání ohebnou chlopní. Oproti konkurenci má konstrukční nevýhodu. Sice chrání i displej, ale pokud chcete mít na stole telefon s odkrytým displejem, bude telefon s pouzdrem zabírat zbytečně moc místa. 

No Name
Cena: 100 Kč
Pokud budete hledat pouzdro na iPhone na eBayi, na tenhle obal narazíte téměř okamžitě, za necelých sto korun ho koupíte i s malým hadříkem na čištění obrazovky a krycí fólií displeje. Obal má dvě části, je z tvrdého plastu a dvoubarevné provedení vypadá na obrázcích docela dobře. V praxi je ale znát, že jde o opravdu levný kryt, který není dobře slícovaný. Bílá barva se navíc rychle zašpiní.

Belkin Emerge
Cena: 299 Kč
Jednoduché plastové pouzdro od Belkinu se snaží odlišit abstraktním potiskem a zaujme spíše dívky, ostatně lépe vypadá právě v kombinaci s „dívčím“ bílým iPhonem. Na telefonu drží lépe než neznačková pouzdra, při pádu by mělo vydržet více než třeba mnohem tenčí UltraLean, jde ale jen o základní model.

Case-Mate Quartet Case
Cena: 749 Kč
Quartet Case je takové puzzle pro majitele iPhonů. V balení najdou plastové výlisky různých barev, které mohou kombinovat a vytvořit si tak unikátní pouzdro. I když je nápad zábavný a pouzdro nevypadá úplně ošklivě, je to nepraktické. Po několika sestaveních se tenké zarážky ochodí nebo se kousky vylomí a pouzdro potom nedrží pohromadě.

Apple iPhone Bumper 
Cena: 649 Kč
Apple musel „bumper“ rozdávat k iPhonům 4 kvůli špatně navržené anténě, která mohla ztrácet signál pokud dlaň překryla a přemostila dvě části antény. Bumper v několika barevných provedeních ale jinak nepřidává žádnou výraznou míru ochrany a není ani nijak pěkný.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
další sada obalů (jakub)
Další sada ochranných krytů pro iPhone 4 http://prislusenstviapple.cz/stylovy-kr
Designový telefon, který musím schovat (anonym)
iPhone je prostě iPhone. Popravdě možnost přizpůsobení funkcí...
Ty obaly jsou pekne predrazene (Krakonoš)
Da se koupit hromada hezkych a kvalitnich, znackovych obalu za...
Jedno pouzdro nestačí: Otestovali jsme jedenáct různých obalů pro iPhone (neco)
Ok tak iPhone uz otestovan byl, kdy se mame tesit na pouzda pro...
Re: Jedno pouzdro nestačí: Otestovali jsme jedenáct různých obalů pro iPhone (Otakar Schön)
pokud myslíte Samsung, tka jsme kdysi testovali na videu kufr...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama