reklama
reklama
17. 5. 2012 | poslední aktualizace: 18. 5. 2012  14:54
Test: 11x pouzdro pro iPhone

Jedno pouzdro nestačí: Otestovali jsme jedenáct různých obalů pro iPhone

iPhone není ani dokonalý ani nezničitelný. Alespoň druhý nedostatek lze odstranit vhodným pouzdrem. A pokud netoužíte po nerozbitném telefonu, můžete vsadit na eleganci, odolnost nebo fanouškovství.
Čtěte více o: smartphone | iPhone
Dřevěné pouzdro Wood Camera iPhone Case
Dřevěné pouzdro Wood Camera iPhone Case
foto: photojojo.com

Možná jste viděli populární video testu odolnosti iPhonu 4 a Galaxy S II. I po pádu z jednoho metru se iPhone snadno promění ve sbírku pavučin. Výměna skleněných krytů iPhonu je asi nejčastější servisní zákrok a důvod, proč majitelé iPhonů tolik utrácí za kryty a pouzdra.

Na rozdíl od majitelů ostatních telefonů si alespoň mohou vybírat. Nabídka pouzder je obrovská a pokrývá všechny myslitelné materiály od dřeva přes hliník a silikon až po uhlíková vlákna, korek nebo krokodýlí kůži. My jsme otestovali hlavně pouzdra dostupná i v České republice.

reklama

Hlavní zjištění je předvídatelné a odkazuje na něj i titulek. Pokud iPhone používáte pro různé aktivity – v práci, doma i při sportu, je lepší mít pouzder více. Pokud ale chcete jen jedno a telefony vám nepadají z rukou, je nejjednodušší mít klasické jednodílné skořepinové pouzdro. Pro rodiče všetečných dětí jsou sázkou na jistotu skuteční obrněnci, kteří vydrží i pády nebo vodní sprchu.

video: Obaly na iPhone: Sportovní kůže i levný plast z internetové aukce
Obaly_-_iPhone.mp4.jpg

iFrogz Ultra Lean
Cena: 420 Kč
Ultra Lean je základní skořepinové pouzdro, které je pro běžné používání ideální díky minimální hmotnosti a rozměrům. Tloušťka materiálu je menší než milimetr a díky své pružnosti se pouzdro dobře nasazuje, přitom na telefonu dobře drží. Telefon i v pouzdru snadno zapadne do dockovacích reprosoustav. Telefon v pouzdru přežil několik pádů z metrové výšky, takže i tenká vrstva polykarbonátu dokáže náraz rozložit a snížit riziko poškození. My jsme měli na test šedou variantu, vyrábí se i fialová, červená nebo modrá.

Katinkas Crocodille velikost 4
Cena: 419 Kč
Pouzdro typu „váček“ se tváří jako krokodýlí kůže, ale jde jen o upravenou hovězinu, která má zevnitř mikroplyš, který telefon chrání a zároveň se ho snaží s malým úspěchem i čistit. Díky polstrování je telefon relativně v bezpečí při pádu, pouzdro je dostatečně těsné, aby telefon nevypadl sám o sobě, naopak, než se ochodí, vyžaduje vyndání telefonu docela úsilí. Tento typ pouzder je navíc univerzální, nejen pro iPhone.

Proof Case DUO Smoke
Cena: 30 USD
Do Česka se Proof Case Duo nedováží, koupit se dá občas na Ebay nebo nechat dovézt ze Států. Jde o dvoudílné pouzdro, které má protiskluzovou povrchovou úpravu a vnitřní konstrukci, která mezi telefonem a pouzdrem vytváří vzduchový polštář, který má telefon lépe chránit. Průsvitné pouzdro ale hlavně hezky vypadá a ochrání i proti nárazu.

iFrogz Bullfrogz
Cena: 600 Kč
Ze dvou testovaných odolných pouzder uspěla ropucha od iFrogz jako mohutnější a odolnější i díky posuvné krytce fotoaparátu. Kombinace dvojdílné pevné vnitřní skořepiny a vnějšího silikonového obalu je funkční a díky zvýšené přední části chrání i displej, pokud nespadne na špičatý kámen. Nevýhodou je skutečnost, že se pouzdro v ČR už neprodává, koupit jde například z Ebay.co.uk.

Casemate Phantom
Cena: 899 Kč
Druhé odolné pouzdro pro iPhone od Case-Mate má také tvrdou vnitřní část a gumový vnější obal s krytkou sluchátkového a systémového konektoru, fotoaparát je ale otevřený. Měkká gumová část obalu je slabší než u Bullfrogz, ale telefon je proti běžným pádům v bezpečí i tak.

externí video: iPhone 4S vs. Samsung Galaxy S II Drop Test
iPhone_4S_vs._Samsung_Galaxy_S_II_Drop_Test

ZAGG SportLeather Football 
Cena: 660 Kč
Hit letošního veletrhu International CES měl podobu kožených nálepek s designem sportovního náčiní. V nabídce ZAGGu je americký fotbal, baseball a basketbal. Všechny „obaly“ mají strukturu reálných míčů a vypadají perfektně. Telefon však ochrání hlavně před škrábanci.

Katinkas Twin Flip Holster 
Cena: 640 Kč
Příjemný typ pouzdra, které v pevné části kryje záda přístroje a displej chrání ohebnou chlopní. Oproti konkurenci má konstrukční nevýhodu. Sice chrání i displej, ale pokud chcete mít na stole telefon s odkrytým displejem, bude telefon s pouzdrem zabírat zbytečně moc místa. 

No Name
Cena: 100 Kč
Pokud budete hledat pouzdro na iPhone na eBayi, na tenhle obal narazíte téměř okamžitě, za necelých sto korun ho koupíte i s malým hadříkem na čištění obrazovky a krycí fólií displeje. Obal má dvě části, je z tvrdého plastu a dvoubarevné provedení vypadá na obrázcích docela dobře. V praxi je ale znát, že jde o opravdu levný kryt, který není dobře slícovaný. Bílá barva se navíc rychle zašpiní.

Belkin Emerge
Cena: 299 Kč
Jednoduché plastové pouzdro od Belkinu se snaží odlišit abstraktním potiskem a zaujme spíše dívky, ostatně lépe vypadá právě v kombinaci s „dívčím“ bílým iPhonem. Na telefonu drží lépe než neznačková pouzdra, při pádu by mělo vydržet více než třeba mnohem tenčí UltraLean, jde ale jen o základní model.

Case-Mate Quartet Case
Cena: 749 Kč
Quartet Case je takové puzzle pro majitele iPhonů. V balení najdou plastové výlisky různých barev, které mohou kombinovat a vytvořit si tak unikátní pouzdro. I když je nápad zábavný a pouzdro nevypadá úplně ošklivě, je to nepraktické. Po několika sestaveních se tenké zarážky ochodí nebo se kousky vylomí a pouzdro potom nedrží pohromadě.

Apple iPhone Bumper 
Cena: 649 Kč
Apple musel „bumper“ rozdávat k iPhonům 4 kvůli špatně navržené anténě, která mohla ztrácet signál pokud dlaň překryla a přemostila dvě části antény. Bumper v několika barevných provedeních ale jinak nepřidává žádnou výraznou míru ochrany a není ani nijak pěkný.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Obaly na telefon (Lenka)
Zajímalo by mě jak moc spolehlivě fungují vodotěsná pouzdra, o...
další sada obalů (jakub)
Další sada ochranných krytů pro iPhone 4 http://prislusenstviapple.cz/stylovy-kr
Stylové obaly (Jana)
Na netu se teď rozšiřují kožená pouzdra Belenty http://www.belenty.com/cs/pouzdr
Designový telefon, který musím schovat (anonym)
iPhone je prostě iPhone. Popravdě možnost přizpůsobení funkcí...
Ty obaly jsou pekne predrazene (Krakonoš)
Da se koupit hromada hezkych a kvalitnich, znackovych obalu za...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama