Nejnovější betaverze mobilního systému iOS obsahuje kód, který ukazuje na přítomnost čtečky otisku prstů umístěné v tlačítku „Home“ pod obrazovkou telefonu. Na přítomnost celé složky BiometricKitUI.axbundle v nástrojích pro vývojáře upozornil na Twitteru vývojář Hamza Sood, který již dříve odhalil nové funkce iOS.

O přítomnosti čtečky otisků prstů jsme spekulovali už dříve díky akvizici společnosti AuthenTec ze strany Applu a cestách manažerů AuthenTecu do Číny. Nyní jsme získali informaci potvrzující přítomnost čtečky otisků prstů z dalšího důvěryhodného zdroje. Potvrzení informace získal od svých zdrojů také server 9to5Mac.

Technologie AuthenTeu má sloužit k bezpečnému odemknutí iPhonu bez nutnosti zadávat PIN nebo heslo. Tweet Hamzy Sooda pak ukazuje, že interakce se čtečkou otisků prstů bude dostupná i zrakově postiženým – zmíněná složka ve vývojářské verzi systému totiž obsahuje texty, které jsou určené pro hlasový výstup telefonu, jenž používají nevidomí a zrakově postižení. 

 

 

Další spekulace o novém „plnohodnotném“ iPhonu hovoří o očekávatelných vylepšeních, jako je vyšší výkon nebo kvalitnější fotoaparát s novými funkcemi. Apple by měl nový iPhone a očekávanou levnější variantu představit na podzim.