Od LG se dalo čekat hodně, ale asi nikdo nespoléhal na to, že nejsilnější reakce sklidí notebook. Když ale někdo slíbí 17 až 21 hodin práce na jedno nabití u notebooku, který neváží ani kilogram, je to hodně odvážné. Zvláště když notebook nabídne standardní výbavu – 8 GB RAM, Intel Core i5 6200 a 128 GB SSD.

Lehký notebook s kouzelnou výdrží ale není to jediné, co na tiskové konferenci LG zaujalo. Lehké a tenké jsou také nové televizory s technologií OLED. Nová řada LG SIGNATURE OLED W 4K HDR existuje ve dvou verzích s úhlopříčkou 65 nebo 77“ a s tloušťkou pouze 2,6 mm. Díky tomu lze televizi montovat přímo na stěnu s pomocí magnetických pásků.

Samotnou tenkou obrazovku pak doplňuje „mozek“ v podobě soundbaru s šestikanálovým zvukem a standardní nabídkou konektorů. Televize nabídne podporou 3D zvuku Dolby Atmos a všechny možné formáty HDR. Vedle nové vlajkové lodi bude LG prodávat další čtyři řady OLED obrazovek, nejmenší úhlopříčkou zůstává 55“.

Zákazníkům, které nemají zrovna volné miliony na nákup nové televize, pak LG nabídne vylepšené modely televizorů s LCD obrazovkami s technologií Quantum Dot, které vylepšuje barvy a kontrast. Nové televize dostanou také vylepšený operační systém WebOS s číslovkou 3.5. Mezi nejviditelnější změny je zavedení automatického vyhledávání informací o hercích v dané scéně. Podobnou funkci nabízí Amazon u své služby Prime Video.

Chytrá domácnost s robotem v čele

V souladu s největšími trendy pro letošní rok se LG pustilo s novou vervou do tvorby chytré domácnosti. Překvapením přitom je Hub Robot, malý plastový robot, který slouží jako styčný důstojník mezi uživatelem a vybavením jeho domácnosti. LG se pustilo do vývoje vlastního systému, na jakém pracuje například Samsung. To znamená, že s trochou štěstí by nové technologie od LG mohly proniknout i do České republiky. Hlasové ovládání vysavače nebo trouby nebude vyžadovat tolik slov, které by robot měl poznat.

Sázka na vlastní systém řízení chytré domácnosti má i nevýhody. Abyste robota od LG skutečně využili, museli byste mít kompletní vybavení domácnosti od LG, a ne ledajaké, ale často takové, které se ještě nezačalo prodávat. LG už ale přiznalo, že hledá cestu, jak spolupracovat se známějšími systémy, jako je Amazon Alexa či Google Assistant.

První krok tímto směrem byl vidět v ledničce. Nová drahá chladnička amerického typu má totiž vedle výrobníku ledu také velký dotykový displej, operační systém WebOS a rozumí si s Alexou od Amazonu. Díky tomu lze po kontrole obsahu ledničky na obrazovce rovnou objednat vajíčka a další potraviny hlasovým příkazem, samozřejmě pouze v USA. V Česku by se ale zase lednička mohla domluvit s Rohlíkem nebo Koloniálem. To je ovšem jen bláhové snění, v ČR se chytrá lednička Smart InstaView nejspíše prodávat nebude.

Naopak i v ČR by měl být dostupný nový robotický vysavač, který svou umělou inteligenci využije k tomu, aby se lépe vyhýbal překážkám, a pokud narazí na problém, zapamatuje si rizikové místo a příště si tam dá větší pozor. LG vedle klasického robotického vysavače nabídne podobně jako Roomba také automatický mop pro vytírání hladkých podlah. Dojde i na zahradu, tu by měl ještě letos také posekat robotický přístroj.