reklama
reklama
5. 11. 2009 | poslední aktualizace: 5. 11. 2009  16:22

Intel byl obviněn za nekalé obchodní praktiky i v USA

Poté, co dostal Intel v květnu tohoto roku pokutu za neférové obchodní praktiky od Evropské unie, čelí nyní podobným obviněním i v USA.
jam
Čtěte více o: Intel | obvinění
reklama
Státní zástupce New Yorku Andrew Cuomo obvinil Intel z trestání odběratelů za spolupráci s jeho konkurenty a poslal firmu před soud v Delaware. Podle Cuoma Intel používal nezákonné hrozby a tajné dohody, aby si udržel na trhu s počítačovými procesory dominantní pozici. Zástupce se odvolává na interní e-maily po téměř dvou letech vyšetřování.

Předchází tomu podobný případ vůči Intelu v Evropě. Cuomo obvinil Intel z toho, že miliardami dolarů podplácel výrobce počítačů, aby odebírali jeho zboží, a trestal ty, kteří podle jeho názoru příliš spolupracovali s konkurenčními výrobci čipů. Podle Cuoma Intel vládl "železnou pěstí".

"Kroky Intelu neomezily nečestně jen potenciální rivaly, ale poškodily také běžné spotřebitele, kteří byli ošizeni o lepší výrobky za nižší ceny," uvedl Cuomo ve zprávě. Mluvčí Intelu na výzvu ke komentáři nereagoval.

Intel dostal v květnu za neférové obchodní praktiky pokutu 1,45 miliardy dolarů od Evropské unie. Podnik ale odmítl pochybení a opakuje, že jeho obchodní praktiky jsou v rámci zákona, napsala agentura AP.
Autoři: jam, ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
ach ten monopol (v2)
No nepochybuju o tom ze Intel podobne praktiky pouzival a pouziva,nicmene...
Intel byl obviněn za nekalé obchodní praktiky i v USA (iziz)
ono to zní dost, divně když něco prodáváte můžete se lokálně domluvit...
Tady (Tomass)
je podplácením nejspíš myšleno neco jako: Když budeš brát procesory...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama