reklama
reklama
8. 8. 2011 | poslední aktualizace: 10. 8. 2011  17:13
Malý bůh z Ábíčka se vrátil. Na iPadu

Návrat legendy: Malý bůh z Ábíčka je na iPadu a iPhone

Nezapomenutelná komiksová trilogie z časopisu ABC se vrátila v podobě aplikace pro mobilní zařízení od Apple. Nabízí digitální kopii originálních kreseb, povedené ovládání i rozhovor s autorem.
Čtěte více o: Apple | iPad | iPhone | komiks | ABC
Malý bůh - Pod paprsky Zářícího - obrázky z komiksu
Malý bůh - Pod paprsky Zářícího - obrázky z komiksu
foto: archiv HN, Newslab

Napsal Vladislav Toman, nakreslil František Kobík, na iPad přináší Newslab. Lakonická tiráž první české komiksové aplikace skrývá skutečný poklad - sérii tří obrázkových příběhů o kmeni Gron-c-chů, kteří se museli vyrovnat s příchodem nových bohů.

Tři komiksy, které původně vycházely na stránkách časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců, patří k tomu nejpovedenějšímu z českého komiksu. I proto, že v sedmdesátých letech moc komiksů nevycházelo. Ale také proto, že jde o povedené zpracování oblíbeného subžánru sci-fi - střetu zaostalejší mimozemské civilizace s moderním lidstvem.

reklama

Bez ohledu na věk čtenářů nabízí aplikace Malý bůh - Pod paprsky Zářícího povedenou podobu komiksu v digitální podobě. Povedené ovládání umožňuje prohlížet celé stránky, tak jak byly nakreslené, nebo prohlížet komiks detailněji po jednotlivých oknech, která vyplní celou plochu obrazovky iPadu nebo iPhone.

 

Jako zdroj obrazu posloužily původní kresby, takže jsou k vidění i drobné poznámky, které dávají komiksu na iPadu skoro badatelskou hodnotu. Aplikace sama o sobě je bezplatná, ale nabízí jen ukázky, za přístup k jednotlivým komiksům je nutné zaplatit 1,59 eura (40 korun) za jeden příběh nebo 2,99 eura (75 korun) za všechny tři příběhy.

Jako bonus aplikace nabízí i pětiminutové video s autorem komiksu a také model Malého boha, Vejce a koníků, na kterých se vozili kosmonauté Art a Lina. Bohužel nejde o interaktivní modely, ale o video, takže tento přídavek trochu postrádá smysl. Mnohem zajímavější by bylo třeba oživení papírového modelu Malého boha z Ábíčka.

Odkaz na stažení z iTunes z iPhone, iPadu, iPodu Touch nebo z PC.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
zadarmo (Eugi)
Tak jsem na to dnes kouknul a je to ve store zadarmo. Uz se to...
Ježkovy oči. (bzzzzz-t-t-t)
Koukám na ni, jak se veze na plechovém členovci, a je mi z toho...
best of ever abc (tomas)
Jedonacne VZPOURA MOZKU! Do Hollywoodu
Nejen Malý bůh a Kruan (Toman)
Těší mě, že vítáte mé komiksy v elektronické aplikaci! Věřím,...
Re: Návrat legendy: Malý bůh z Ábíčka je na iPadu a iPhone (red)
ono..to vsetko spravili ludia, ktori tie komiksi miluju..nemyslim...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama