Acer dnes na tiskové konferenci ve známém fotografickém studiu Milk představil trojici nových zařízení. Nejvýraznější novinkou je hybridní notebook s dotykovou obrazovkou na speciálním pantu, který umožňuje překlopení displeje do režimu tabletu a větší flexibilitu nastavení úhlu obrazovky pro různé způsoby používání.

Další novinkou je nástupce povedeného tabletu W700, který se dočkal nové klávesnice a certifikátu ultrabook od Intelu. Novinka ztratila FullHD obrazovku svého předchůdce, ale zachovala si dobrou výdrž na jedno nabití. Vlažné reakce pak vyvolalo představení tabletu Iconia A1, který jde cenou proti podobně vybavenému iPadu mini.

 Acer bez zbytečného zdržování v New Yorku oficiálně představil nový koncept počítače se speciálním pantem, který umožňuje zvednutí a překlopení dotykového displeje. Snaze přesvědčit uživatele o výhodách dotykového ovládání odpovídá odvážný krok - přesunutí touchpadu nad klávesnici. Touchpad je při psaní v režimu notebooku dostupný, le je to nezvyk.

video: Hybridní notebook Acer Aspire R7
P1230209.MP4.jpg

Naopak Aspire P3, nástupce tabletu W700 překvapení nepřinesl, snad jen nehezké poutko na stylus, které je součástí obalu s klávesnicí. Nová klávesnice s aretací pak umožňuje i relativně bezpečné používání "ultrabooku" na klíně. 

U obou nových strojů s Windows 8 použil Acer stávající čipy Intel Core, nenaplnilo se tak očekávání, že firma představí stroje s vysokým rozlišením obrazovky nad úrovní FulHD zobrazení.

Třetí novinka nabízí Android 4.2 a jde o přímou odpověď na elegantní iPad mini. Acer nabízí podobné parametry v čele s displejem o úhlopříčce 7,9" s rozlišení 1024x768, ale ve výrazně levnějším provedení. V Česku se podle Tomáše Čecha, ředitele Aceru pro ČR a další země střední Evropy bude prodávat za pět tisíc korun.

Známe i přibližnou cenu Aspire R7 - 15,6" notebook s dotykovým displejem bude stát přibližně 25 až 30 tisíc korun. Aspire P3 bude v nejlevnější verzi stát 15 990 korun.

Náklady na cestu redaktora HN a IHNED.cz na představení nových produktů do New Yorku hradí společnost Acer Czech Republic.

Online

3.5.2013 16:41 Jedna pecka, jedno OK, jedno "hmmm"

Acer byl rychlý a efektivní. Tisková konference skončila. Acer představil extrémně zajímavý notebook s netradičním řešením pantu a touchpadu, povedený hybrid mezi ultrabookem a tabletem a nakonec nic moc tablet s androidem. Na počítače s Windows a "retina" obrazovkou si tedy ještě počkáme, stejně jako na malé tablety s Windows 8, které nejspíše čekají na aktualizaci Windows.

Jdeme natáčet, děkuji za pozornost a přeji krásné odpoledne z New Yorku.

3.5.2013 16:35 Acer Iconia E1: Tablet do jedné ruky

Na tablet s Windows 8 s menší úhlopříčkou si ještě poškáme. Třetí novinkou Aceru je Iconia A1. Tablet s úhlopříčkou 7,9" v sobě má Android. Velkou výhodou má být cena stanovená na 169 USD.

Výbava zahrnuje IPS panel s nízkým rozliením 1024x768 (jako iPad mini), čtyřjádrový procesor a akumulátor na 9 hodin provozu.

3.5.2013 16:31 Aspire P3: Ultrabook i tablet

P3 nahradí tablet W700 s vylepšenou klávesnicí, která dává tabletu vzhled a vlastnosti notebooku. Z "obalu" je možné vyjmout i samotný 11,6" tablet. Na boku zařízení je držák na dotykové pero. Toto řešení ale nevypadá zdaleka tak elegantně a pohodlně, jako integrovaný stylus.

 

3.5.2013 16:28 Postavený na hlavu

Jako odvážné rozhodnutí vypadá umístění touchpadu NAD klávesnici. Uživatelé tak nebudou nechtěně pohybovat kurzorem při psaní.

Po skončení tiskové konference si budeme R7 moci vyzkoušet, bez videa neodejdeme.

3.5.2013 16:22 Aspire R7 vypadá skvěle, promění se i v tablet

Ultrabook Aspire R7 se speciálním pantem umí kompletně převrátit displej a proměnit se v tablet, zároveň umožní nastavit isplej do úhlu, který vyhovuje uživateli při psaní. Nabízí podobnou flexibilitu jako Yog od Lenova, ale elegantněji, bez klávesnice pod rukama v režimu tabletu.

R7 má 15,6" úhlopříčku, je celokovový a má čtyřkanálové audio, které automaticky měn kanály, když převrátíte obrazovku do prezentačního režimu. Jedinou otázkou je, jak těžký ultrabook bude.

R7 se začne prodávat už od 7. května.

3.5.2013 16:16 Tradice nestačí, potřeba je progresivní design

Jim Wang, prezident Aceru, před představením konkrétních produktů navázal na výkonného ředitele a  rozebírá to, jak lidé na tabletech chtějí i pracovat a ne pouze konzumovat obsah. Acer aktuálně nabízí klávesnice k tabletům Iconia W5xx a W700. 

"Acer staví na zkušenosti s výrobou a vztahy se zákazníky, ale to nestačí. Potřebujeme prograsivní design, který se uživatelům bude líbit," říká Wang. 

"Nechceme jen hodit produkty mezi lidi, záleží nám na tom, jak se s našimi produkty pracuje a snažíme se je průběžně vylepšovat.

A nyní snad dojde na nové hračky: Tři nové produkty, první bude Acer Aspire R7

 

3.5.2013 16:11 J. T. Wang: Uživatelé chtějí svobodu volby

Šéf Aceru už je na scéně a opakuje mantru duálního ovládání "Touch and Type", tedy kombinace dotykové obrazovky a klávesnice. Připomíná, že podle výsledů interní studie uživatelé nechtějí jen iOS a Android, ale možnost volby platformy, která je nebude omezovat.

 

3.5.2013 16:03 Přijde i 8" tablet s Windows

Na videu, které Acer promítá před zahájením tiskové konference, se ukazuje kromě R7 se zvednutým displejem také tablet s "ipadovským" poměrem stran s odhadovanou velikostí 8". Acer nicméně vyrání také tablety s Androidem.

O možnosti představení menších tabletů s Windows 8 se v posledních týdnech intenzivě spekuluje, za pár desítek minut už to budeme vědět jistě.

3.5.2013 15:43 Co víme o R7 a další objev

Na obrázku se můžete podívat, co tvrdí marketingová kostka o modelu Aspire R7. Další produkt Aceru, tablet s klávesnicí, má v rukou DJ. Tablet vypadá jeko W700 s FullHD dislejem, nově vypadá pravděpodobně bluetoothová klávesnice.

 

3.5.2013 15:35 Jsme na místě v Millk Studios a Gallery

Acer představí své nové produkty ve známém fotostudiu. Na místě jsme zatím odhalili pouze náznak jedné novinky - notebooku Aspire R7, který bude mít nový typ pantu, který umožní zvednout dotykovou obrazovku pro pohodlnější psaní - jak to ale funguje, teprve uvidíme, zatím jsme narazili pouze na popis novinky, která bude mít FullHD displej. Naděje na "retina" rozlišení se tak možná nenaplní.