Čínský výrobce telefonů a síťového vybavení pro operátory se učí od Applu. Nový telefon firma představila v Londýně na samostatné akci tak, jak to se svými produkty začal dělat Apple. A nový telefon toho má s Applem spojeného více – je hodně tenký, ještě tenčí než iPhone 5, a má kovovou konstrukci.

Ascend P6 je v první řadě designový telefon zaměřený i na ženy – k dispozici tak bude v bílé, černé i růžové barvě. Kvůli extrémně tenkému tělu s tloušťkou šest milimetrů výrobce nemohl použít FullHD obrazovku a také fotoaparát má menší rozlišení 8 MPx proti třináctimegapixelovým snímačům u nejlépe vybavených telefonů dneška.

Huawei ale potenciální nedostatek dohání přední kamerkou, která má rozlišení 5 MPx a slibuje tak nejen perfektní obraz u videokonferencí, ale také „neskutečně skvělé“ autoportréty. Cena telefonu by měla být příznivá, kolem 12 tisíc korun s DPH při přepočtu z eur. Aktualizace: České zastoupení stanovilo cenu telefonu na 11 tisíc korun, prodávat se začne v září a bude v nabídce všech tří velkých GSM operátorů.

Nový telefon se ani přes tenký design nevzdal velké obrazovky, se 4,7" patří Huawei P6 k velkým telefonům. Kvůli úspoře místa však firma sáhla ke změně použité technologie. Místo levnějšího AMOLED s pentile maticí a nižším rozlišením použil LCD s technologií in-cell, která integruje dotykovou vrstvu přímo do displeje.

Telefon bude podobně jako „supertelefon“ D2 pohánět vlastní čtyřjádrový procesor s taktem 1,5 GHz (podle testů Ascend D2 nejde o špičkově výkonný procesor) doplněný o 2 GB operační paměti. Data lze ukládat na skromné úložiště s kapacitou 8 GB, které lze rozšířit o paměťové karty s kapacitou až 32 GB. Otázkou bude výdrž telefonu, který má velký displej, ale „pouze“ 2000 mAh akumulátor.

Firma slibuje výborné vlastnosti fotoaparátu. Ten má nižší rozlišení než snímač v Ascend D2, který jsme v testu chválili, ale papírově nabízí vysokou světelnost f2.0 a hlavně možnost ostření na velmi krátkou vzdálenost – v režimu makro už od čtyř centimetrů. Mezi funkce fotoaparátu pak přibude možnost snímání panoramatických snímků.

Huawei Ascend P6 bude pařit k menšině zařízení na trhu vybavených Androidem ve verzi 4.2, to ale moc neznamená, protože Huawei vsadil na výrazné úpravy uživatelského prostředí, které filosofií ovládání připomíná spíše iOS.