Chytré obaly najdou uplatnění v různých odvětvích, kromě potravinářského průmyslu také například ve zdravotnictví, stavebnictví nebo v reklamě. Firma už má připravenou veškerou techniku a vyrobila i několik prototypů. Do strojů a výzkumných týmů investovala několik milionů korun. V těchto dnech jedná se zákazníky o prvních objednávkách na tištěnou elektroniku.

„Na našem stroji například i vytiskneme anténu, baterku, displej, senzor nebo čidlo teploty. To revoluční je, že elektronika bude tištěná, že to není poskládané dohromady na nějaké desce,“ řekl ředitel divize samolepicích etiket Tomáš Latinák. V následujících deseti letech firma díky projektu očekává růst tržeb, do budoucna nevylučuje ani nábor nových zaměstnanců.

Odběrateli etiket a obalů z Kolína jsou například společnosti Coca-Cola, Kofola, Plzeňský Prazdroj, Heineken, Budějovický Budvar, Staropramen, Nestlé a další.

Kolínský závod založil pražský typograf J. L. Bayer v roce 1879 jako kamenotiskárnu, kde byly tištěny nástěnné kalendáře. Nyní tiskárny vlastní český finanční holding SPG. Do jeho portfolia patří ještě například Slavia pojišťovna, Elektroporcelán Louny nebo Aquapark Čestlice.

Tiskárny OTK Group loni více než ztrojnásobily zisk oproti roku 2013. Loňský zisk před zdaněním firmy byl téměř 18 milionů korun, důvodem nárůstu byl hlavně větší obrat v divizi nápojových etiket v zemích Beneluxu a v Německu.