Nedávejte svůj iPhone raději z ruky. Nějaký vtipálek by mohl během pár minut proměnit luxusní telefon v luxusní těžítko. Způsobů, jak zničit iPhone, je mnoho, ale nově stačí jen zadat datum 1. ledna 1970 a telefon vypnout. Snaha o zapnutí telefonu povede pouze k nekonečnému zobrazování úvodní obrazovky s nakousnutým jablkem.

Tato chyba se týká iOS zařízení s 64bitovým operačním systémem, tedy s procesory A7 a novějšími, čili od iPhonu 5s a iPadu Air/iPadu mini. Podle všeho má v 64bitové verzi systému zmíněné datum přiřazenu neplatnou hodnotu, která neumožní systém nastartovat.

Na problém upozornili uživatelé Redditu, stejný zdroj informuje o tom, že chybu již zneužívají zlomyslní návštěvníci Apple Storů, kteří tímto způsobem likvidují vystavené telefony a tablety.

Uživatel vista980522 navíc upozorňuje, že zatímco ruční nastavení tak starého data je časově náročné (vyžaduje spoustu posouvání otočného voliče), existuje možnost nastavit toto datum automaticky podvržením serveru, se kterým si iOS synchronizuje aktuální čas.