Galaxy S8 přijde letos o měsíc později, než je obvyklé, ale na tom už tolik nezáleží. Samsung vypálil konkurenci rybník i díky spoustě úniků dat, které chystaný telefon představily s předstihem a určily trendy pro letošní rok. Nyní se na světlo dostala i oficiální podoba Galaxy S8 – obrázek, který Samsung bude používat v marketingu nového zařízení.

Snímek Galaxy S8 zveřejnil notoricky známý zdroj neoficiálních informací o chystaných telefonech Evan Blass na Twitteru. Nová grafika nepřináší žádná velká odhalení, už dříve jsme viděli celou řadu více či méně kvalitních fotografií Galaxy S8. Samsung už prozradil kontury telefonu v oficiální pozvánce na 29. března a obrysy GS8 ukazuje i na svém stánku na veletrhu Mobile World Congress.

Nové telefony budou mít obří obrazovky v kompaktním těle bez rámečků díky triku inspirovanému iPhonem 5. Ten před pěti lety zachoval šířku displeje, ale zvětšil jeho výšku o místo na další řadu ikon aplikací. Galaxy S8 tak bude mít v základu úhlopříčku 5,7“, a větší model nabídne dokonce 6,3“ obrazovku. Samsung samozřejmě zůstane věrný AMOLED obrazovkám, které jsou poznávacím znamením značky. Větší model by mohl podle některých spekulací nabídnout vyšší rozlišení 4K/UltraHD, které by vyniklo ve spojení s virtuální realitou.

Likvidace rámečků znamená změnu ovládání, pro Samsung typická kombinace čtečky otisků prstů se senzorickými tlačítky pod displejem končí, místo ní se Samsung spokojí s virtuálními tlačítky na obrazovce. Čtečka otisků se přesune na zadní stranu přístroje na netradiční místo, vedle objektivu fotoaparátu. Kromě toho Galaxy S8 nabídne i rozpoznání uživatele podle duhovky podobně jako Note7.

Fotografie zveřejněná Evanem Blassem ukazuje také nové fyzické tlačítko na levém boku přístroje, to by podle dřívějších informací mělo sloužit ke spuštění virtuálního asistenta Bixby, popřípadě mu půjde přiřadit jiná funkce.

Vnitřní výbava telefonu bude špičková, hlavním prvkem bude nová generace procesorů – ve vybraných oblastech nový Snapdragon 835, ve většině zemí ale Samsung vsadí na vlastní procesory Exynos vyráběné stejnou pokročilou technologií jako nový Snapdragon, který pro Qualcomm fyzicky vyrábí právě Samsung.

Kapacita paměti může být 5, ale také 6 GB, základní velikost úložiště má být 64 GB. Výborné parametry si pak Samsung údajně nechá dobře zaplatit, cena Galaxy S8 by se měla ve srovnání s loňským Galaxy S7 a S7 Edge ještě zvýšit.