Je docela zajímavé, když se vám doma sejdou výborné stereo reprosoustavy se zařízením, které ze všeho nejvíce připomíná přenosný bluetooth reproduktor, ke kterému někdo omylem přibalil desetilitrový subwoofer. Je to zajímavé a hlasité.

Zatímco reprosoustavy Cabasse Antigua si ještě na recenzi musejí chvíli počkat kvůli srovnání s dalším systémem a lepšími kabely, Polk Audio už ukázalo, co umí. Magnifi mini (to není překlep, ale slovní hříčka) je moderní a praktické. Líbit se bude hlavně fandům filmů a videoher.

Mini neznamená malý

To, že Polk Audio Magnifi mini klame názvem, zjistíte brzy. Převézt krabici s rozměry 45 x 60 x 26 cm a hmotností 10 kilo vlakem není úplně pohodlné. Vybalení pak ukáže, že hlavní reprosoustava osazená hned šesticí zvukových měničů je poměrně kompaktní. Měří 34 x 11 x 8 cm a váží méně než dva kilogramy.

Většinu objemu i hmotnosti má na svědomí subwoofer s elipsovitým půdorysem a kónickým tvarem, který obsahuje bezdrátový modul, a tak je možné ho umístit kamkoliv v pokoji, kde je k dispozici zásuvka. Spárován s hlavní jednotkou je rychlé a jednoduché.

Soundbar s bezdrátovým subwooferem Polk Audio Magnifi mini

Obě části systému mají primárně černou barvu, krycí mřížka soundbaru působí šedo stříbřitým dojmem, který podporuje i plastová vložka ve středu zařízení s nápisem Voice Adjust. Organický design narušuje pouze zadní strana s konektory, které zahrnují HDMI, optický stup, klasický audio jack, USB konektor a ethernet. Komě toho umí Magnifi komunikovat se zdroji zvuky také přes Wi-Fi a bluetooth. Obojí má velmi silný signál, který bez problémů prorazí skrz patrový dům.

Na horní straně soundbaru jsou základní ovládací tlačítka, ale v balení je také velký pohodlný dálkový ovladač. Samotnému soundbaru chybí displej nebo mobilní aplikace, informaci o nastavené hlasitosti, zvoleném zdroji nebo režimu dává jen barevnými LEDkami. Význam světelných kódů je nutné nastudovat v manuálu. Na druhou stranu je jednoduché zdroj zvuku změnit nebo rychle upravit nastavení zvuku dálkovým ovladačem. Osobně jsem nejvíce používal klasický jack na propojení s PC a funkci Chromecastu. Možnosti propojení v tomto případě přehluší absenci displeje.

Horší je to se samotným designem. Krátký a poměrně vysoký soundbar není moc praktický, hned u dvou televizí přesahoval do obrazu při položení na televizní stolek před televizi. Totéž jsem zaznamenal i u počítačového monitoru.

Dunivý zvuk odkudkoliv

Magnifi mini je zajímavý hybrid, ale to znamená kompromisy. Výrobce vložil do hlavní jednotky hned šestici měničů, aby zajistil lepší prostorovost zvuku, basy dodává z masivního subwooferu, a výsledkem je nevyvážený zvuk. Schopnost systému dunět není chyba, je to jasný záměr, který vyhovuje většinové populaci. To, že je méně kontrolovaný je zřejmé z velikosti jednotky, která zajišťuje zbytek zvukového pásma.

Na malý bezdrátový reproduktor nehraje Magnifi mini vůbec špatně. Prostorovost je logicky omezená, stejně jako množství detailů, ale fyzikální zákony lze ošidit jen do určité míry. Příjemná je nicméně přítomnost nočního režimu, která zvýrazní středy v pásmu, ve kterém se pohybuje lidský hlas, aby v noci bylo dobře rozumět filmům, a sousedi přitom nebouchali na stěny.

Pokud naopak máte rádi dunění výbuchů nebo duc-duc hudbu, Magnifi za 9 575 korun splní vaše představy a výrazně vylepší zvuk televize i mobilních zařízení. Milovníci hudby si ale raději pořídí klasickou stereosoupravu, jako je námi doporučovaná AQ M23 za pět tisíc korun, do deseti tisíc korun je také na trhu hned několik sad soundbar s bezdrátovým subwooferem, byť bez podpory Chromecastu či ethernetu.

Soundbar s bezdrátovým subwooferem Polk Audio Magnifi mini