Hackeři, kteří podporují tureckou vládu, ve středu napadli stovky twitterových účtů, kde poté sdíleli příspěvky, v nichž bylo turečtinou napsáno například "nacistické Německo" nebo "nacistické Holandsko". Terčem hackerů se stal i účet Evropského parlamentu, časopisu Forbes, hnutí Amnesty International nebo osobní účet francouzského politika Alaina Juppého.

V příspěvcích se také objevily nacistické symboly. Útoky jsou reakcí na prohlášení tureckého prezidenta Erdogana, ve kterém obvinil Nizozemsko a Německo z nacismu. O útocích informovala agentura Reuters i BBC.

Objevily se také hashtagy, které v překladu znamenají "nacistické Německo" a "nacistické Holandsko", a tweet podporující tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Tweet také odkazuje na video s Erdoganem a zmiňuje datum 16. dubna, kdy se bude konat referendum, které by mělo posílit pravomoci prezidenta.

Podle některých uživatelů byla narušena analytická aplikace třetí strany nazvaná Twitter Counter, což umožnilo hackerům poslat řadu tweetů komukoliv, kdo používá tento software. Mluvčí Twitter Counter CNBC řekl, že jsou si této situace vědomi a vyšetřují ji. Společnost podle něj podnikla kroky, aby takovému zneužití zamezila, pokud bylo skutečně uskutečněno pomocí jejich systému.

Hackerské útoky jsou reakcí na spory mezi Nizozemskem a Tureckem z posledních dnů. Amsterdam zakázal tureckým ministrům, aby mezi tureckou menšinou žijící v Nizozemsku agitovali za reformu, která má zvýšit pravomoci prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Turecko poté zásah Nizozemska kritizovalo. Erdogan rovněž vyzval mezinárodní organizace, aby na Nizozemsko uvalily sankce.

Nizozemský premiér Mark Rutte označil Erdoganovy výroky za nepřijatelné a dodal, že Turecko by se mělo za přirovnání Nizozemců k nacistům omluvit. Upozornil, že pokud Turecko nezmění svůj postoj, bude muset Nizozemsko uvažovat o patřičné reakci.