Letiště po celém světě stále ještě varují před nástupem s Galaxy Note 7. Telefon se špatně navrženou baterií stál Samsung stovky milionů dolarů, nyní se mohou obávat výrobci sluchátek. Nejmenovaný model sluchátek explodoval na hlavě spící pasažérky na letu do Melbourne a způsobil jí popáleniny.

Cestující, jejíž identitu australské úřady tají, probudila hlasitá exploze, kterou následoval pocit pálení na tváři. Sluchátka shozená na podlahu se částečně roztekla, než palubní posádka oheň vzniklý vyhořením baterie uhasila. Před umístěním torza sluchátek do kýble s vodou bylo nutné sluchátka odrazit od podlahy letadla, ke které se přitavila.

headphones1

Incident se stal už 19. února, australský Úřad pro dopravní bezpečnost zveřejnil omezené informace k dnešnímu dni na svém webu. Pracovníci úřadu došli k závěru, že incident opravdu způsobila lithiová baterie ve sluchátkách. Úřad nezveřejnil informace o modelu a výrobci sluchátek s odkazem na to, že všechna zařízení poháněná bateriemi jsou potenciálně nebezpečná. Baterie jsou součástí bezdrátových sluchátek a také sluchátek s aktivním potlačením okolního ruchu, která jsou právě v letadlech populární.

K zajištění větší bezpečnosti cestujících platí již několik let pravidla pro převážení baterií a zařízení s integrovanými bateriemi. Baterie je nutné mít v příručním zavazadle, nikoliv v podpalubí, aby bylo možné rychle zareagovat na případný problém. Australský Úřad pro bezpečnost dopravy připomíná také incident, při kterém došlo k požáru na palubě letadla poté, co cestujícímu zapadl telefon do sedadla, které při změně polohy zařízení rozdrtilo a tím způsobilo prudkou chemickou reakci v akumulátoru.