Huawei právě začal prodávat svou vlajkovou loď P10. Lepší model s QHD displejem a vylepšeným fotoaparátem přijde později, ale nejspíše jej předběhne dravec pro mladé. Druhá značka Huawei dnes představila Honor 8 Pro, většího a vybavenějšího sourozence úspěšného Honoru 8.

Hlavním lákadlem Honoru 8 Pro je QHD displej s úhlopříčkou 5,7“ a 6 GB operační paměti v kombinaci s výkonným procesorem Kirin 960, který pohání Huawei P10 i Huawei Mate 9 a výkonem se vyrovná i novému Snapdragonu 835 a Exynosu v Galaxy S8. Cena je vyšší než u Honoru 8, a to o čtyři tisíce, alespoň podle přepočtu z evropské ceny 549 eur.

Nově představený telefon se drží linie, kterou nastavil původní Honor 8, tedy nabízet špičkové specifikace s citelně nižší cenou proti zavedeným značkám. I za 15 tisíc korun bude Honor 8 pro o 7 tisíc levnější než Galaxy S7 s podobnou výbavou. Samozřejmě bez „nekonečného“ displeje, zato se čtečkou umístěnou uprostřed zad zařízení.

Honor má navíc také 2 GB RAM ve srovnání s Galaxy S8, úložiště je stejné, 64 GB. Designově se drží podoby Honoru 8, včetně modré varianty. Ve srovnání s GS8 je o centimetr vyšší a širší,chybí mu odolnost vůči vodě, ale do těla tenkého 7 milimetrů se vešla o třetinu větší baterie s kapacitou 4 000 mAh. Nechybí ani možnost používat souběžně dvě telefonní karty.

Fotoaparát Honoru 8 Pro podle specifikací zůstane stejný jako u Honoru 8. To znamená dvojici senzorů s rozlišením 12 MPx tam, kde Huawei Mate 9 a P10 mají druhý černobílý senzor s rozlišením 20 MPx. Samozřejmě také chybí označení Leica.

Jako operační systém slouží Android 7.0 s uživatelským prostředím EMUI 5.1, které je bližší čistému Androidu, včetně přepracované notifikační lišty a rychlých odpovědí na upozornění.

Ve vybraných evropských zemích už Honor zahájil předprodej telefonů v balení, ke kterému bez navýšení ceny přidává stativ s funkcí selfie tyče a paměťovou kartu nebo powerbanku, popřípadě VR headset a paměťovou kartu. České zastoupení zatím informace o ceně a dostupnosti nezveřejnilo.

TEST: Honor 8 je možná lepší, než výrobce zamýšlel. Za ty peníze nemá konkurenci
TEST_Honor_8_je_mozna_lepsi_nez_vyrobce_zamyslel._Za_ty_penize_nema_konkurenci.jpg