Během měsíce se v Česku začnou prodávat nejzajímavější telefony poslední doby. Finský start-up HMD obnovil značku Nokia a přidal k ní čistý Android v úzké spolupráci s Googlem. Výrobce aktuálně zaručuje softwarovou podporu po dobu dvou let. Nokie jsou aktuálně jediné telefony mimo Google Nexus a Pixel, které mají nejnovější Android 7.1.

V ČR se o distribuci telefonů Nokia postará společnost TCCM, která do Česka dříve přivezla Samsung nebo HTC. V nabídce budou tři modely Nokia 3, 5 a 6, kromě toho se v ČR bude prodávat i tlačítková Nokia 3310. Dostupnost telefonů bude omezená na obchody Mall.cz, Datart a CZC.cz. Nokie budou od června také v nabídce O2.

Nokia 6
Nokia_6.jpg

Nejdostupnější v nabídce Nokie je model Nokia 3, který má HD displej, 2 GB RAM, 16GB úložiště a dva 8Mpx fotoaparáty. Procesor dodává MediaTek, ale i tak telefon podporuje všechny české LTE frekvence. Nijak zajímavé technické parametry vypadají lépe v porovnání s cenou, kterou distributor pro český trh nastavil na 3999 Kč.

Střední model Nokia 5 za 5499 korun nabídne 5.2“ HD displej, procesor Snapdragon 430, 2 GB RAM a 16 GB prostoru pro data s možností použít paměťovou kartu. Ve výbavě telefonu nechybí 13Mpx fotoaparát ani čtečka otisků prstů. Samozřejmostí je podpora LTE.

Nejzajímavější model v nabídce Nokie je Nokia 6 s FullHD displejem s úhlopříčkou 5,5“, procesorem Snapdragon 430, 3 GB RAM a 32 GB prostoru pro data. Stejně jako předchozí modely bude mít Nokia 6 podporu dualSIM, navíc má vedle čtečky otisků prstů a LTE také kvalitnější zvuk s podporou Dolby Atmos a stereo reproduktory. Akumulátor má jen průměrnou kapacitu 3000 mAh a k napájení slouží starší konektor micro USB.

S cenou 6799 korun nevypadá Nokia 6 na první pohled jako ideální kandidát na koupi. Je hůře vybavená než například Honor 7, její slabinou je hlavně málo výkonný procesor. Pro fanoušky Androidu ale bude zásadní bezkonkurenční softwarová podpora. Pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace i slíbené upgrady na nové generace Androidu ale hodnotu telefonu zvyšují.

O2 pak prozradilo i cenu tlačítkové legendy 3310 v novém balení. Telefon 3310 s malou barevnou obrazovkou přijde v síti O2 na 1595 korun.

Znovuzrozená legenda Nokia 3310 je skvělý tah a zároveň mnoho povyku pro nic
Znovuzrozena_legenda_Nokia_3310_je_skvely_tah_a_zaroven_mnoho_povyku_pro_nic.jpg