Změny ceníků mobilních operátorů pokračují. Zatím se operátoři snažili nabídnout více dat jenom v "neomezených" tarifech s vyšší cenou. Nyní se objevil tarif, který nabízí několikanásobně vyšší objem dat, než je obvyklé, pro zákazníky, kteří moc nevolají. Omezená nabídka tarifu Mobil Data "Gorillaz" od T-Mobilu za 499 korun obsahuje krásných 10 GB dat spolu se stovkou minut volání a SMS do všech sítí. Bonusové minuty získají zákazníci do 15. července.

Novinka od T-Mobilu představuje krátkodobé vylepšení málo známého tarifu Mobil Data, který stojí 499 korun se závazkem na dva roky nebo 649 korun bez závazku. V ceně tarifu je ve standardní podobě 10 GB dat, ale žádné volné jednotky na volání a SMS. Minuta telefonování v rámci tohoto tarifu přitom stojí 3,50 koruny, SMS stojí 1,50 koruny. V limitované podobě ale zákazníci, kteří uzavřou novou smlouvu na dva roky nebo si stávající smlouvu prodlouží, získají plnohodnotný tarif se solidními podmínkami.

Pokud uživatelům bude stačit 100 minut volání a 100 SMS, čeká je pouze jedno omezení, a tím je limit maximální rychlosti stahování dat na 42 Mbps. To je sice asi třetina reálně dosažitelných rychlostí v rámci LTE sítě, ale stále je to asi dvojnásobek běžně dostupných rychlostí širokopásmového internetu v Česku. Podle obchodních podmínek bude možné data od 15. června využívat i v cizině bez příplatku díky konci roamingových poplatků v rámci EU.

Operátoři propagují zejména takzvané neomezené tarify, které umožňují volat a posílat SMS bez výrazných omezení v rámci vlastní sítě u levnějších a v rámci celé republiky u dražších verzí tarifů. Ceny jsou ale výrazně vyšší a nabídka dat omezená. O2 dokonce i u chystaných tarifů nabídne za 749 korun pouze 1,5 GB dat. Samotný T-Mobile má u "neomezeného" tarifu za 499 korun neomezené pouze volání po ČR, SMS se platí a objem dat je pouze 500 MB.  

Vodafone u nejlevnějšího "neomezeného" tarifu chce 777 korun za 5 GB dat (další dva lze získat zdarma). Kromě toho má Vodafone také speciální tarif pro studenty do 26 let, který má neomezené volání i SMS a 10 GB dat, takže pro danou skupinu uživatelů bude ještě výhodnější než tarif od T-Mobilu.