Prodej herních notebooků stále roste a letošní nabídka je nejzajímavější za dlouhá léta díky velkému skoku ve výkonu mobilních grafických čipů. To je i případ herního notebooku Legion Y720 od Lenova.

Laptop s 15,6palcovou úhlopříčkou v sobě skrývá grafickou kartu GeForce 1060. To znamená, že si poradí s moderními hrami, a zvládne dokonce i virtuální realitu, která je pro uživatele stále důležitější.

Legion na první pohled prozrazuje zaměření na hráče − až někdo udělá herní počítač bez kombinace černé a červené barvy, bude to zázrak. Lenovo ale nabízí i barevně podsvícenou klávesnici, která osloví mladé zákazníky.

Barva ale nehraje tak podstatnou roli, důležitější je vnitřní výbava. Testovaný model za 43 tisíc korun má v sobě výkonný procesor Intel Core i7, 16 GB RAM, 256GB SSD a 1TB klasický pevný disk. Tato kombinace je nejlepší nejen pro hry, které vyžadují velký úložný prostor, ale také pro náročnou práci. Poradí si s těžkými výpočty, střihem videa a nakonec i s kancelářskými aplikacemi − třeba třídění dat v rozsáhlých tabulkách je na takovémto notebooku velmi rychlé.

Legion je však především herní stroj. Notebook má FullHD rozlišení, které je optimální pro Windows 10 i mobilní hraní. Například Forzu Horizon 3 jsme hráli s vysokým nastavením detailů v plynulých 60 snímcích za sekundu, totéž platí pro Zaklínače 3. Jednoznačným ohodnocením notebooku je tak i pět tisíc bodů v testu 3DMark Fire Strike Extreme. Výkon si Legion navíc udrží i v zátěži. Dobrá je také výdrž na baterii − 6 hodin kancelářské práce. Hráči navíc ocení možnost bezdrátově připojit ovladač od Xboxu bez speciálního adaptéru.

Ostatní výbava je však slabší. Klávesnice je poměrně pohodlná, ale má netradičně umístěný numerický blok. Zklamáním je touchpad, který není kompatibilní se standardem Precistion Touchpad od Microsoftu. Legion neumí všechna požadovaná vícedotyková gesta. Displej je matný a celkově povedený, ale nehodí se na práci s grafikou, protože zvládne zobrazit jen polovinu barev standardu sRGB.