Server Android Police přišel s obsáhlými informacemi o chystané druhé generaci telefonu Google Pixel. Nová vlajková loď Androidu projde výraznou modernizací a na první pohled připomíná hybrid mezi Galaxy S8 od Samsungu a LG G6 s vysokým štíhlým displejem s poměrem stran 2 : 1 a 6" úhlopříčkou.

Celkový vzhled telefonu je i přes změnu displeje jasnou evolucí původního Pixelu. Odkazuje na něj mírně klínovitým tvarem z profilu i dvoubarevnou úpravou zadní části smartphonu. Novinka bude mít sklem krytou vrchní část níže než první Pixel a Pixel XL. Čtečka bude umístěná v matné části, ale přitom v přibližně stejné výšce jako u původního modelu. Z dostupné fotografie, která ukazuje obě strany přístroje, není zřejmé, zda Google zachová audio jack, ale jiný únik informací ze serveru SlashLeaks ukazuje pouzdro s výřezem na sluchátkový konektor.

pixel 2 slashleaks

Kvalita této fotografie, respektive zobrazeného mobilu, je řádově horší než detailní render zveřejněný na Android Police. Největší rozdíl přitom spočívá v zobrazení druhého reproduktoru na SlashLeaks. Podle Android Police spíše Google vsadí na podobnou technologii jako HTC, které kombinuje zvuk z klasického reproduktoru s výškami reprodukovanými telefonním sluchátkem.

Google podle zdrojů Davida Ruddocka z Android Police využije v nové verzi Pixelu také novou technologii ovládání telefonu převzatou od HTC – boky telefonu citlivé na tlak. Stiskem telefonu v ruce půjde nejspíš rychle vyvolat umělou inteligenci Google Assistant.

Zatím nicméně chybí informace o hardwarové výbavě telefonu a řada dalších detailů. Otázkou zůstává také to, jak bude vypadat menší a levnější verze Pixelu 2. Na další úniky informací je ale ještě čas, Google nové telefony uvádí na trh až v říjnu.