Samsung v Berlíně tradičně ukazoval telefony Galaxy Note. Od loňského roku však dává přednost New Yorku a na německý veletrh si nechal jen drobnosti, které potěší hlavně plavce. Na výběr budou mít mezi chytrým náramkem Gear Fit2 Pro a hodinkami Gear Sport. Oba přístroje přitom vydrží i náročné plavecké tréninky.

Samsung garantuje fungování obou fitness produktů ve tlaku pěti atmosfér podle mezinárodní normy ISO 22810:2010. Má to ovšem háček – výrobce je nedoporučuje pro potápění nebo jízdu na vodních lyžích. Proti standardním voděodolným hodinkám nebo telefonům je ale možné plavat s Gear Fit2 Pro a Gear Sport i v mořské vodě.

Samsung napravuje výbušnou minulost, fanouškům nabízí vylepšený Galaxy Note 8

Další změna je mechanická a extrémně praktická. Na rozdíl od první generace náramku Fit by navíc neměly novinky ve vodě zůstat proti vůli svého majitele. Náramek i hodinky mají řemínek s klasickou přezkou místo nespolehlivých plastových druků.

O sledování pohybu ve vodě se stará aplikace Speedo On, která sleduje nejen čas tréninku nebo dobu potřebnou pro přeplavání bazénu, ale také vyhodnocuje efektivitu pohybu podle zvoleného plaveckého stylu. Data navíc aplikace umí vyhodnocovat i v dlouhodobém horizontu, nejen v rámci jednoho tréninku.

Pro ostatní sporty nabízí Samsung sledování údajů v rámci aplikace Samsung Health, Endomondo, Under Armour Record nebo MyFitnessPal. Proti předchozí generaci chytrých hodinek Samsung vylepšil přesnost snímání tepové frekvence. Přímo z hodinek bez připojení k telefonu je pak možné přehrávat hudbu ze Spotify uloženou přímo do paměti zařízení upevněného na zápěstí.

Hodinky i náramek nabízejí notifikace z připojeného mobilního zařízení (i mimo telefony Samsung, včetně iPhonu) a hodinky nabízejí také možnost dálkového ovládání prezentací nebo slouží jako ovladač v systému virtuální reality GearVR. Přes hodinky lze ovládat i některé funkce televizí Samsung.

Hodinky s kruhovým 1,2“ AMOLED displejem budou stát v Česku 8990 korun, náramek s obdélníkovým AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,5“ přijde na 5990 korun.

Proti Apple Air Pods

Třetím výrazným novým produktem Samsungu v Berlíně je druhá generace bezdrátových sluchátek IconX s označením 2018, která postrádají spojovací kabel. Proti původní verzi slibuje novinka v podobě dvou špuntů do ucha výdrž až 5 hodin přehrávání hudby. Sluchátka jsou zároveň lehčí a menší, takže lépe drží v uchu a nevypadají tak nápadně.

I do těchto sluchátek Samsung přidal fitness funkce, které lze aktivovat klepnutím na sluchátko – i bez telefonu pak sluchátka do ucha šeptají aktuální údaje o průběhu tréninku. Cena 5990 korun je odvážná, Apple svoje Airpods nabízí o tisíc korun levněji.

V rámci připomenutí Note 8 představené před týdnem v New Yorku pak Samsung oznámil novou verzi systému GearVR pro Note 8 a novou videoslužbu, která nabídne přenosy koncertů nebo zápasy v bojových uměních MMA ve spolupráci s organizací UFC.

Your New Normal

Samsung má nové heslo, které na první pohled nedává moc smysl. Podle korejské firmy se pod trojicí slov o novém standardu skrývá možnost okamžitě sdílet zážitky, perfektně vyprat prádlo za 30 minut a spousta drobných technologických vylepšení, bez kterých je těžké žít, jakmile si na ně jednou zvyknete. Vysvětlení to není originální ani smysluplné. Takový je marketing.

V rámci "The New Normal" Samsung ukázal novou malou televizi z řady The Frame, která vypadá jako obraz v klasickém dřevěném rámu. Samsung spolupracuje s muzeem v Madridu, takže přímo v televizi nabídne slavná umělecká díla – část obrazů bude zdarma, další bude Samsung nabízet za poplatek.

Samsung pád svého šéfa přežije. Pokud skandál nezasáhne další manažery

Firma představila i nové televizory řady qLED v zahnuté rovné variantě. Marketingový ředitel firmy přitom zopakoval, že Samsung nehodlá vyrábět OLED televize, kterým hrozí vypalování obrazu. Nechtěně tak pošlapal práci kolegů z mobilní divize, kteří používají OLED panely v telefonech dlouhá léta. Kromě toho Samsung představil technologii HDR10+, jde o odpověď na HDR podle Dolby, které vyžaduje licenční poplatek. Obě technologie jsou přitom zaměnitelné – pracují s větším rozsahem jasu a hlavně úroveň jasu nastavují pro každou scénu zvlášť, zatímco standardní HDR10 nastaví úrovně pro celý film/klip.

Pod deštník The New Normal patří i domácí spotřebiče, jako jsou pračky, které zvládají vyprat bavlnu za poloviční čas. Trochu nesmyslně přitom Samsung tvrdí, že tak zákazníci získají více času pro sebe. Není však pravděpodobné, že je moc lidí, kteří při praní stojí celou dobu u pračky a čekají, až se prádlo vyždímá a buben se zastaví.

Reálně je možné, že budete moci jít spát dříve, pokud se k praní dostanete až večer. V tom případě je ale lepší použít možnost nastavit praní tak, aby se dopralo, když se ráno vzbudíte – inteligentní odložený start mají pračky Samsung už nějakou dobu, nové to zvládají nastavit i přes mobilní aplikaci.

Mimo hlavní záběr naší rubriky pak Samsung ukázal také nový tyčový vysavač se 150W sací síly a dvojitým kartáčem s integrovanou baterií na 40 minut vysávání – baterie je navíc vyměnitelná. Firma nabídne i nový robotický vysavač s wi-fi a mobilní aplikací.