Není nic horšího, než když vás hra frustruje. FIFA 18 si zaslouží platinový pohár za to, že hráčům trochu povolila otěže. Největší změnou proti loňskému ročníku je totiž "drobná" úprava: umělá inteligence už nemá nadpřirozené schopnosti v obraně, skórovat je snazší a zábavnější. Nový díl navíc nabízí i kapku českého fotbalu. O celé lize můžete dál snít, ale na Letné jsou spokojení, Sparta svůj kádr do FIFA 18 dostala.

Proti předchozímu ročníku nenabízí FIFA 18 zdánlivě nic zásadního, kromě aktuálních soupisek týmů a toho, že je její marketingovou tváří Cristiano Ronaldo. Někdy se ale malé změny sejdou tak, že vytvoří ve výsledku něco skvělého. U FIFA 18 to platí na sto procent. Jako největší změnu vydavatel Electronic Arts uvádí nový systém animací. Za touto jednoduchou frází se ale skrývá výrazná proměna hratelnosti. Spolu s novým systémem přihrávek mají hráči mnohem větší kontrolu nejen nad míčem, ale hlavně nad pohybem samotných fotbalistů. Pocit z hraní je mnohem lepší než u loňského, také povedeného ročníku a to je největší možná poklona. Příjemné jsou i změny režimu Ultimate Team, který nabízí lepší odměny i při hraní proti počítači.

EA pokračuje také v příběhu fotbalové naděje Alexe Huntera. Příběhový režim z loňského ročníku vychází vstříc hráčům, kteří nesledují každý týden Premier League nebo La Ligu. Huntera čeká zásadní transfer, o kterém se nemá moc mluvit, ale protože demoverze je venku už týden, tak naznačíme. Hunter tentokrát zamíří na trh, na kterém zatím kopaná není tak populární.

Z technického hlediska se FIFA 18 nijak zásadně neproměnila. To je dané tím, že loňský ročník přinesl novou technologii Frostbite a 4K rozlišení na konzoli PlayStation 4 Pro. Nové animace však zlepšují nejen hratelnost, ale i vizuální stránku. FIFA 18 nabídne v listopadu podporu vyššího rozlišení i na Xboxu One X.