Za dva týdny se světu oficiálně představí už čtvrtá generace smartphonů Huawei Mate, zásadní informace o novinkách ale unikají s předstihem. Díky tomu víme, že Huawei představí hned čtyři verze telefonu: Mate 10 Lite, Mate 10, Mate 10 Pro a Mate 10 Porsche Design. Chtít budete verzi Pro.

Na uniklé fotografii, kterou zveřejnil spolehlivý Evan Blass (@evleaks) je vidět nejen netradiční barevné provedení a extrémně tenké rámečky, ale také sestava fotoaparátů na zadní straně telefonu. Pod dvojicí objektivů s vertikálním uspořádáním bude čtečka otisků prstů. Z označení Summilux-H 1:1.6/27 ASPH. Lze vyčíst hned dva zajímavé údaje. Prvním je extrémní světelnost optiky f1.6, druhým je netradiční ohnisková vzdálenost 27mm. Ta nabídne širší úhel záběru než většina telefonů na trhu.

mate 10 optika

Mate 10 Pro bude mít QHD rozlišení a pohánět ho bude nový čip Kirin 970 vybavený obvody pro urychlení práce umělé inteligence podobně, jako procesor A11 Bionic od Applu. Mezi funkce, které má umělá inteligence zvládat patří podle uniklých promo materiálů překlad textu z obrázků bez připojení k internetu. Displej by měl být stejně jako u Pro verze Mate 9 AMOLED s podporou technologie Google DayDream.

V telefonu bude k dispozici bude 6 GB RAM a 64 nebo 128 GB paměti. Samozřejmostí má být podpora dvou SIM. Na rozdíl od Samsungu nebo Applu má Mate 10 Pro mít velkou baterii s kapacitou 4000 mAh. Huawei údajně konečně přidá i zvýšenou voděodolnost podle standardu IP67. Huawei si za skvěle vybavený telefon nechá zaplatit - cena má být údajně vyšší než u iPhone X, až 1199 USD.

mate 10 porsche design

Stejně jako u modelu Mate 9 nabídne Huawei také speciální „luxusní“ verzi s označením Porsche Design. Před rokem toto označení znamenalo hlavně zaoblený displej se čtečkou vpředu po vzoru Galaxy S7, letos se zatím o této variantě ví pouze to, že bude mít na zádech kůži nebo její napodobeninu. S koženými kryty už to zkoušelo například LG u modelu G4.

Střední model Huawei Mate 10 by měl mít varianty se 4 a 6 GB operační paměti a 64 a 128GB úložištěm. Displej bude mít opět poměr stran 2:1, rámečky ale budou větší než u varianty Pro. Pravděpodobné je, že tento model bude mít o něco horší fotoaparát, nejspíše se světelností f1.8.

Nejvíce informací je k dispozici o odlehčené verzi, která se už v Číně představila pod označením G10/Maimang 6. Na verzi Light zaujme vedle protaženého displeje přítomnost hned čtyř fotografických senzorů – duální je i selfie kamerka. Mate 10 Lite je zároveň první telefon Huawei s Androidem 8 Oreo. Podle fotografií je Mate 10 Light velmi tenký a ze všeho nejvíce připomíná zadní stranu již prodávaného telefonu Honor 8 Pro.

mate 10 lite Huawei Save The Date