Samsung dokázal utajit překvapení a v londýnském Earl's Court představil kromě očekávaného fotoaparátu Galaxy NX s Androidem i nové tablety a počítače, které překonávají konkurenci kvalitou displeje. Samsung je první, kdo nabídne tablet a ultrabook s téměř šesti miliony obrazových bodů na 13" úhlopříčce.

Samsung v uplynulých týdnech už přestavil hned několik variant svého vlajkového telefonu Galaxy S4: mini verzi s horšími parametry než Galaxy S4, odolnou verzi Active i mobilní telefon Galaxy S4 Zoom s objektivem s proměnlivým ohniskem, ale horším displejem.

V podstatě jediným "novým" produktem, o kterém se vědělo dopředu, je bezzrcadlovka Galaxy NX, která nabízí 20MPx snímač s ovládáním postaveným na Androidu a velkém dotykovém displeji s HD rozlišením. Fotoaparát je kompatibilní s objektivy řady NX, tak jak se čekalo.

Z již dříve odhalených produktů zaujala zejména odolná verze Galaxy S4 s podobnými parametry (jen s nižším rozlišením fotoaparátu. Telefon Galaxy S4 Active vydrží ponoření do jednoho metru a je odolný i vůči prachu.

Největší zájem nakonec vzbudily počítače a tablety s Windows. Samsung zaujal tabletem ATIV Q, který zvládá běh Windows 8 i Androidu a na 13" úhlopříčce má již zmíněné vysoké rozlišení 3200x1800 bodů. Největší překvapení ale přišlo po zvednutí displeje, který odhalil plnohodnotnou klávesnici.

Samsung ATIV Q

Stejný displej nabídne i ATIV Book 9 Plus s novou generací procesorů Haswell. Díky úspornějším čipům přinese 12 hodin výdrže podobně jako nový Macbook Air s výrazně nižším rozlišením 1440x900 bodů (13,3" verze, 11" má 1366x768 bodů).

ATIV Book má kovové tělo a panty, které umožňují rozvržení o 180 stupňů a na první pohled působí luxusně. Hardwarová výbava nemá podle všeho s vyšším rozlišením žádný problém. 

Další novinkou v nabídce Samsungu bude all-in-one počítač ATIV One, který má displej se zaoblenými rohy stejně jako tablety od Samsungu.

Zábavná byla prezentace Galaxy S4 Active, která byla k dispozici i s malým akváriem. Active funguje i pod vodou, ale špatně se tak ovládá, displej na prsty nereaguje, musí stačit fyzická tlačítka.

Galaxy S4 Active pod vodou