reklama
reklama
10. 5. 2012 | poslední aktualizace: 10. 5. 2012  21:12
Facebook spustí obchod s aplikacemi

Facebook spustí vlastní obchod s aplikacemi, chce vydělávat na mobilech

Největší sociální síť chce ještě před vstupem na burzu získat silnější pozici v mobilních telefonech. Uživatele si chce připoutat kontrolou kvality aplikací. Špatně hodnocené tituly uživatelé vůbec neuvidí.
Čtěte více o: sociální síť | Facebook | smartphone
Facebook App Center
Facebook App Center
foto: Facebook

Obchod s aplikacemi už mají skoro všichni. Google má Google Play, Apple má App Store pro iOS zařízení i pro počítače Mac. Microsoft má mobilní Marketplace a chystá Marketplace i pro Windows 8. A Facebook během několika týdnů spustí App Center.

Vlastní online obchod s aplikacemi dá Facebooku schopnost zpřístupnit bezplatné i placené aplikace na libovolných telefonech s nainstalovaným klientem pro přístup k Facebooku. Novinka však zavede přehlednější nabídku aplikací, více informací o obsahu a nové možnosti pro jejich tvůrce.

reklama

Facebook v propagaci aplikací i pro mobilní telefony vidí způsob, jak zvýšit svoje příjmy z mobilních uživatelů, kterým kvůli omezené velikosti obrazovky nabízí méně reklam než uživatelům webové verze Facebooku.

Facebook App Center nebude navzdory prvnímu dojmu přímou konkurencí pro App Store nebo Google Play. Pokud půjde o aplikace vyžadující instalaci, Facebook je zobrazí (v závislosti na dostupnosti pro tu kterou platformu) a uživatele je nechá stahovat z oficiálního obchodu dané platformy. Hlavní pro uživatele má být výrazná viditelnost nejkvalitnějších aplikací.

Místo žebříčků nejstahovanějších a nejčastěji kupovaných aplikací nabídne Facebook vlastní žebříčky kvality na základě analýzy toho, jak uživatelé aplikace hodnotí a kolik s nimi tráví času.

„Dobře navržené aplikace, které se lidem líbí, budou mít skvělé místo na stránce, zatímco aplikace se špatným uživatelským hodnocením nebo nesplňující požadavky na kvalitní aplikace vůbec v seznamu nebudou,“ uvádí Facebook v informacích pro vývojáře

Aplikace, které budou chtít místo v App center, budou muset podle pravidel pro vývojáře nabídnout novou informační stránku s obrázky a podrobným popisem aplikace.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Tak jsi nam to tady Roberte nandal. (Josef)
ze si vubec dovolujeme napsat neco k clanku...stejne prijde chytry...
není divu, že mobilní aplikace se vyvíjí a desktopové už tak ne (굘)
tu příhodu si napsal sám microsoft, hodně dávno. když se podíváte...
Nerozumím řeči Vašeho kmene (Robert)
Opravdu jsem nepochopil, co má společného appstore s vývojem na...
cetl jsem zajimavy clanek, (Josef)
ze po IPO FB by mohli mit zajem o akvizici Yahoo nebo Nokie. Oboji...
Čoveče, (Robert)
co to plácáte?
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama