reklama
reklama
28. 5. 2012 | poslední aktualizace: 28. 5. 2012  15:24
Facebook chystá vlastní mobil Buffy

NYT: Facebook to s vlastním mobilem myslí vážně, získal několik inženýrů z Applu

Opravdový telefon od Facebooku je na cestě. Do obchodů by se měl dostat v průběhu příštího roku a na jeho vnější podobě i vnitřním fungování se budou podílet lidé, kteří pracovali na iPhonu. Projekt má označení Buffy po zabíječce upírů.
Čtěte více o: Facebook | smartphone | HTC | Android
Buffy The Vampire Slayer - seriál, který dal jméno projektu telefonu od Facebooku
Buffy The Vampire Slayer - seriál, který dal jméno projektu telefonu od Facebooku
foto: Fox TV

Podle několika zaměstnanců Facebooku a inženýrů, které oslovili headhunteři kvůli práci pro Facebook, největší sociální síť světa chystá výrobu vlastního telefonu, který vznikne pod plnou kontrolou lidí kolem Marka Zuckerberga. Facebook spekulace nepotvrdil ani neodmítl.

Facebook je dnes přítomný v podstatě ve všech chytrých telefonech, ale podle informací The New York Times chce Facebook dotáhnout do konce vizi vlastního telefonu, ve kterém bude Facebook a sdílení informací na prvním místě. Článek v NYT dodává na věrohodnosti i spekulacím o záměru Facebooku koupit norskou Operu s jejím mobilním webovým prohlížečem.

reklama

Na projektu Buffy, o kterém poprvé NYT informovaly v listopadu loňského roku, Facebook údajně spolupracuje s tchajwanským HTC. HTC už dříve uvedlo na trh telefon ChaCha se speciálním tlačítkem pro spuštění Facebooku a qwerty klávesnicí pro pohodlnější a rychlejší psaní. Telefon s tlačítkem pro přístup k Facebooku a plnohodnotnou klávesnicí má v nabídce i Vodafone jako Vodafone 555 Blue.

 Oproti telefonu HTC ChaCha by měla Buffy nabídnout výrazně upravené uživatelské prostředí založené na androidu. Podobnou strategii použil Amazon v případě svého tabletu Kindle Fire. Právě na podobě systému a jeho ovládání budou podle dostupných zdrojů pracovat inženýři se zkušenostmi z Applu.

 

V rámci vlastního systému by pak Facebok mohl lépe integrovat i Instagram či svou novou vlastní fotoaplikaci, kterou firma vyvinula ještě před největší akvizicí v dosavadní historii Facebooku. Facebook by pak měl také plnou kontrolu nad zobrazováním reklamy.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Jsem zvedavy, (Josef)
jak dlouho bud FB bavit laborovat s vlastnim mobilem bez prodejni...
NYT: Facebook to s vlastním mobilem myslí vážně, získal několik inženýrů z Applu (anonym)
fb bude tak trochu kozel zahradníkem
Re: NYT: Facebook to s vlastním mobilem myslí vážně, získal několik inženýrů z Applu (anonym)
asi jako google a jeho chromebook
Jo a měl by miít tvar vibrátoru (anonym)
aby mohli přes prd.l špehovat lidi i zevnitř. I když jeden nikdy...
NYT: Facebook to s vlastním mobilem myslí vážně, získal několik inženýrů z Applu (anonym)
Android není jediný zvažovaný systém, naopak je méně pravděpodobný...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama