reklama
reklama
30. 4. 2012 | poslední aktualizace: 1. 5. 2012  07:54
IKEA a nejlevnější fotoaparát světa

IKEA proti Instagramu: Levný digitální fotoaparát z lepenky a bez displeje

Ikea začne nabízet nejlevnější digitální fotoaparát na světě. Zařízení je hlavně z papíru a zvládne najednou pořídit pouze 40 snímků. K sestavení jsou potřeba dva šroubky a manuál si můžete prohlédnout už nyní.
Čtěte více o: fotoaparát | IKEA
camera
camera
foto: IKEA

Ikea rozdávala novinářům v Itálii papírové fotoaparáty na tužkové baterie a vyvolala nadšenou odezvu. Jednoduchý fotoaparát KNÄPPA díky tomu zamíří do regálů. IKEA slibuje, že to bude nejlevnější digitální fotoaparát na světě, ale koupit nejspíše nepůjde. Podle informací BBC jde o reklamní předmět, který má podpořit prodeje limitované designové kolekce IKEA PS 2012 (V ČR zatím není k dispozici). 

KNÄPPA je digitální obdoba jednorázových papírových fotoaparátů na večírky – jednoduchou optiku a snímač doplňuje pouze stavová dioda, žádný LCD displej pro prohlížení snímků, hledáček je pouze díra vyříznutá do kartonu. Na vývoji fotoaparátu s IKEA spolupracovala společnost Teenage Engineering ze Stockholmu.

reklama

Kamera podle prezentačního videa vytváří fotografie s rozlišením 2MPx (a vyžaduje pevnou ruku kvůli pomalému snímání). Obrázky lze po přenosu do počítače přes integrovaný USB konektor vymazat a kameru použít znovu, dokud vydrží lepenka – vyměnit lze i baterie. K tomuto servisnímu zásahu je nutné vyměnit dvě tužkové baterie povolením dvou plastových šroubků.

externí video: IKEA PS: Jesper Kouthoofd
IKEA_PS_Jesper_Kouthoofd

IKEA už zveřejnila i manuál, který je k dispozici na stránkách IKEA ve formátu PDF. KNÄPPA má být dostupná ve vybraných obchodech po celém světě. Není jisté, zda se objeví i v Česku, ale vzhledem k reakcím potenciálních zákazníků by se IKEA mohla rozhodnout k výrobě větší série s globální dostupností.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Neco pro nas fotokutily (Tobik)
Tak po tomhle pojedou fotokutilove jako slepice po flusu. Jednoduse...
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
IKEA proti Instagramu: Levný digitální fotoaparát z lepenky a bez displeje (Umiyaki)
Je zřejmé, že se Ikea nechala inspirovat svými vlastními produkty...
co se divíte? (Stíhač)
Ten foťák je navrhnut a vyroben podle stejné filozofie jako nábytek...
jaký to má smysl ve světě fotomobilů? (dejv)
proto neuvažují o prodeji, je to jen reklamní předmět
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama