reklama
reklama
16. 6. 2012 | poslední aktualizace: 16. 6. 2012  08:58
Blog: Co vás zajímá v Silicon Valley?

Blog: HN a IHNED.cz v Silicon Valley, chystáme se na cestu

Jako jediný český zpravodajský server budeme na konferenci Google I/O a podíváme se i na Research@Intel Days 2012. Zajímá vás, jak se taková cesta plánuje a chcete třeba ovlivnit, o čem se v HN i na webu dočtete?
Čtěte více o: Silicon Valley | Google | Intel | startup
Silicon Valley
Silicon Valley
foto: Google Maps

Po veletrhu International CES se chystám na další velkou technologickou expedici. Google mě pozval na svou vývojářskou konferenci Google I/O. Vývojářská konference Googlu má přinést hlavně dlouho očekávaný levný tablet. Před Google I/O ještě probíhají Research@Intel Days 2012, které si nenechám ujít.

Kromě výsledků výzkumu Intelu a novinek z Googlu se podívám i za Čechy v Sillicon Valley a okolí, do továrny na výrobu SSD úložišť nebo do Muzea počítačové historie. A do Googleplexu. Tedy pokud francouzský letištní personál nebude stávkovat a já se v jednom kuse dostanu do San Francisca.

reklama

Plánování cesty začalo už před dvěma měsíci a hlavní roli hrál internet – hledat levné letenky a ubytování už dnes jinak ani nelze. Důležitou roli hraje čas. Kvůli změnám itineráře se náklad na ubytování a letenky zvýšily o 10 tisíc jen během dvou týdnů.

Největší problém při plánování cesty, která pokrývá tři města a spoustu aktivit, je sestavení kalendáře akcí. Každá asistentka se musí smát, ale zkombinovat deset různých schůzek v šesti pracovních dnech v Palo Altu, San Franciscu a Los Angeles je pro normálního člověka logistická noční můra.

Nakonec jsou ale letenky i ubytování zamluvené. Letenky přes Student Agency, která spolupracuje se službou ViewTrip.com, hotely prostřednictvím Booking.com a s pomocí TripAdviseru, které nabízejí spoustu recenzí hotelů.

Online rezervace přes prostředníka má výhodu - nejen levnější ceny, ale hlavně jednoznačnou identifikaci objednávky s ověřením u “třetí strany”. Díky tomu je snadná komunikace s hotely o specialitách jako je odjezd v půl páté ráno a úschova zavazadel, protže díky kódu rezervace hned ví, o co se jedná.

Aby těch online služeb a aplikací v telefonu nebylo málo, itinerář i s podrobnostmi o ubytování a letech si z Gmailu automaticky vytáhla služba TripIt – díky ní mám v telefonu všechna rezervační čísla (včetně těch na konference), která se hodí, když potřebujete rychle něco ověřit v hotelu. Rezervační číslo poskytuje navíc méně prostoru pro chybu při zadávání do počítače než moje jméno.

Plány a vaše návrhy

První kratší část cesty vede do Palo Alto, které je ve středu Sillicon Valley. Kousek od hotelu je kampus Stanfordovy univerzity, nedaleko jsou sídla Googlu, Facebooku a dalších firem. Aktuální plán zahrnuje páteční návštěvu sídla Googlu, v sobotu se chystám na výpravu do muzea počítačové historie. Je přeci jen rozsáhlejší než pár vitrín v Alze, a prý tam mají výbornou kavárnu a mají i skvělé víno, v podstatě místní (Nappa Valley je jen 80 kilometrů na sever).

Napadá vás, co ještě vidět v okolí Palo Alta nebo máte v Sillicon Valley známého, který pracuje v nějaké IT firmě? Dejte mi vědět v diskusi prosím.

Pondělní program je plný a proběhne ve Městě Andělů a má silný český podtext. Místo romantické cesty Amtrackem vyhrálo letadlo, není ani o 50% dražší a cestu zvládne za 2 hodiny místo osmi ve vlaku a autobusech. Vedle zatím tajné návštěvy zjistíme, jak se v Kalifornii vyrábí SSD úložiště v jedné z největších rodinných firem v USA. V deset v noci už bych měl být zpět v San Franciscu. Snad mě ubytují i těsně před půlnocí.

Úterý patří Intelu. Research@Intel Days mají na pořadu dne prezentace pro novináře. Jen není jisté, jestli na místě bude největší firemní šoumen Mooly Eden, kterého firma převelela do Izraele. Je to škoda, jeho tvrzení, že iPady jsou pro krávy, je perla. A večeře v San Franciscu. Slavné mission style burrito je vysoko na mém seznamu.

Tři dny plné Googlu

Ve středu už přijde to hlavní – úvodní přednáška Google I/O, na které Google představí zásadní novinky, všichni čekají na oficiální odhalení levného tabletu (levné a slušné tablety v ceně kolem 200 dolarů se už prodávají) a novou verzi Androidu. I když... Ice Cream Sandwich zatím není moc rozšířený a levné telefony s ICS přijdou na trh až na podzim.

Hodně se čeká i od Google TV, zvláště, když Apple svou AppleTV zatím nechává bez možnosti instalovat aplikace, na pořadu dne bude nepochybně i vyhledávání a youtube. Já mám samozřejmě jeden cíl – dostat se k brýlím Project Glass. Nejsem skromný, nechci je vidět na manažerech googul při přednášce, chtěl bych je dostat na hlavu. Chtít ostatně můžu, ne?

Kromě Google I/O jsou v plánu ještě další věci, ale... nechte se překvapit. A v diskusi můžete nabídnout tipy, co by vás zajímalo. Třeba vás napadne firma, která v našich plánech není a ještě bude čas něco domluvit.

Příští díl zápisků, ještě před odletem, bude techničtější. Cesta do Silicon Valley totiž vyžaduje správnou výbavu.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Blog: HN a IHNED.cz v Silicon Valley, chystáme se na cestu (cenda)
zdravim otakare, ja odletam do SF v utery a jedeme k dceri jejiz...
každej kdo tam příjde v kravatě od googlu (굘)
tak dostane skvělou práci, tak se snažte, at tady nemusete psát...
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
Už se těším. (anonym)
Jste především novinář tak čekám, že reportáž bude lepší než Hercegova...
Re: Už se těším. (Otakar Schön)
Apple v plánu není, kromě srovnávací návštěvy Apple Store a Microsoft...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama