reklama
reklama
1. 4. 2013 | poslední aktualizace: 1. 4. 2013  17:07
Koubský: Bez žertů o spamu a Amazonu

Týden Petra Koubského: Na Apríla o internetu a byznysu téměř bez žertů

Sváteční přehled zajímavostí na internetu je pestrý. Velká akvizice, podezřelý příběh o zpomalení internetu i projekt, kterým chce jeden z internetových "uhlobaronů"; přispět ke zvýšení šance na nalezení pohřešovaných dětí.
Petr Koubský
Petr Koubský
analytik
Čtěte více o: Amazon.com | e-knihy | Kindle | web | spam
Ilustrační foto - čtečka
Ilustrační foto - čtečka
foto: Reuters

Je prvního dubna a snad ode mne čekáte aprílový žertík… ačkoli sotva, nejspíš jste si už všimli, jak málo jsem v tomto směru nadaný. Vše, co se zde dočtete, je míněno vážně. Jestli to tak chvilkami nevypadá, nemohu za to já, ale realita.

Tak hned třeba největší internetový útok, který zpomalil internet; nebyl největší a dost možná to ani nebyl útok, ale PR podvod… i když pravda bude nejspíš někde mezi. Spamhaus je nepopulární nejen mezi spammery, což je v pořádku, ale i mezi mnoha slušnými lidmi, protože střílí své úsudky od boku.

reklama

Jinak je to velice zajímavý příběh. Mimochodem ukazuje, jak těžké je dobrat se pravdy v soukolí složitých vztahů a jak snadné je manipulovat. A taky, jak snadné je naletět, což připomíná také pěknou českou story týdeníku Agenda, o níž se řeklo už příliš mnoho, takže zde netřeba.

Amazon koupil specializovanou sociální síť Goodreads, která je zároveň největší světovou sbírku nezávislých knižních recenzí. Neví se, kolik za těch 16 milionů uživatelů Bezos zaplatil a hlavně se neví, jak se to projeví na další podobě Goodreads. Ujišťování, že vůbec nijak, leda k lepšímu, je na můj vkus příliš mnoho.

Velkou pochvalu si naopak zaslouží projekt Nenalezena.cz, který v těchto dnech spustil Olda Neuberger. Oč jde: přidáte si do své webové stránky kousek kódu, který způsobí, že kdykoli váš návštěvník „sáhne vedle“, namísto obvyklého hlášení Error 404 se mu zobrazí informace o některém momentálně pohřešovaném dítěti (případně, nebude-li se naštěstí tou dobou nikdo pohřešovat, bezplatný inzerát neziskovky).

Abyste neřekli, ukážu závěrem pár aprílových vtípků, které se mi líbily. Třeba tento o Twitteru. Nebo tenhle o svobodném softaru a informacích (a žerty stranou, první ze jmenovaných by si tu Nobelovku za mír opravdu zasloužil, přinejmenším v porovnání s mnohými jinými laureáty).  Vidíte, už zase mluvím vážně.

Autoři: Petr Koubský
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
těžké zločiny kapitalismu (nenalezené děti?)
Kriminální systém rozkrádání
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama