reklama
reklama
5. 10. 2013 | poslední aktualizace: 6. 10. 2013  14:35
Nejlepší videa: Geek, nerd, robot a slepice

Nejlepší webová videa: Podívejte se na rozdíl mezi geekem a nerdem a na robota bez vodítka

Kdo vyhraje v rapové bitvě, geek, nebo nerd? Je možné, aby v Česku vzniklo povedené taneční video? Co se můžou auta naučit od slepic? Odpovědi na tyto otázky nabídne náš výběr nejlepších videí.
Čtěte více o: YouTube | video | reklama | Mercedes-Benz
Vyhraje nerd, nebo geek?
Vyhraje nerd, nebo geek?
foto: Rhett & Link, YouTube.com

V dnešním výběru se dozvíte, jestli jste geek, nebo nerd. Ať už bude výsledek jakýkoli, určitě se hodí naučit se něco nového o elektrárnách, a zručnější diváci možná dostanou chuť sestavit vlastního robota.

Jako obvykle se mezi zástupce virálních videí dostala také reklama, tentokrát velmi jednoduchá, ale o to stylovější. Pamětníci a milovníci kultovních filmů pak zamáčknou slzu u částečně improvizované parodie na Rockyho.

reklama

Internetovým fenoménem posledních let a měsíců jsou „Epické rapové bitvy“. Na originálním kanálu najdete dnes už kultovní souboje, z těch „ostřejších“ například mezi Santou Clausem a Mojžíšem, Adamem a Evou nebo Hitlerem a Darth Vaderem. Rhett & Link sice nestojí za původním projektem, ale jejich souboj Nerd vs. Geek určitě stojí za zhlédnutí.

Videa skupiny ImprovEverywhere mívají miliony zhlédnutí, jedním z jejich nejúspěšnějších počinů byl Star Wars vagon metra. Pozornost si ale zaslouží i nejnovější skeč, který paroduje legendárního Rockyho. Jediná škoda je, že místo orignální písničky museli autoři použít „podobnou“ verzi, pravděpodobně kvůli problémům s autorskými právy.

Video původem z České republiky, kde zaměstnanci elektrárny tančí na píseň It’s My Life? Po zkušenostech z minulých výběrů jsou obavy na místě, ale kupodivu se tentokrát vše povedlo. Zpracování je na dobré úrovni, tanečníci vypadají, že se dobře baví, písnička je chytlavá a divák se naučí, jak to vlastně v elektrárně funguje. Příjemné překvapení.

Milovníci robotů a moderních technologií obecně nepochybně tuší, že video BostonDynamics bude stát za to. Robot WildCat není tak rychlý jako rekordní Cheetah, ale na rovném terénu dosáhne rychlosti až 26 km/h. A pohybuje se bez ochranných vodicích popruhů, zcela volně. Oba roboty sponzoruje americká DARPA, počítá se s vojenským využitím, do reálného nasazení ale mají přece jen ještě daleko.

Na slepicích není nic špatného, objektivně vzato ale moc inteligence nepobraly. Jednu věc však ovládají skvěle, a to stabilitu. Koho lepšího by si pak měl Mercedes zvolit jako protagonistu reklamy na funkci Magic Body Control? Chytlavá píseň od Diany Ross a stabilita za všech okolností…

Autoři: Zdeněk Král
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Král vs. Schon (NERD vs GEEK)
to je ale ironie
Re: Nejlepší webová videa: Podívejte se na rozdíl mezi geekem a nerdem a na robota bez vodítka (Zdeněk Král)
Máme na příští týden připravit vlastní rapovou bitvu?
and DEPLOY them in ARAB countries (DARPA - build several thousands of these)
locate enemy engage press the red button selfdestruct o.k.
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama