reklama
reklama
15. 12. 2013 | poslední aktualizace: 14. 12. 2013  22:02
Nejlepší videa: aerolinky štědře nadělovaly

Nejlepší internetová videa: Někomu nosí dárky Santa, někomu zajíci a někomu low-costové aerolinky

Blíží se konec roku a internet zachvátil vánoční virus. Dvě skvělé reklamy sází právě na „Ježíška“, YouTube promítne celý rok za pět minut a cynického ducha zastupují internetové reakce na smrt Nelsona Mandely a tlumočníka do znakové řeči na jeho pohřbu.
Lidé na letišti byli dojatí
Lidé na letišti byli dojatí
foto: WestJet, YouTube.com

Co si přejete k Vánocům? Pokud se zeptají přátelé nebo chudí příbuzní, buďte klidně zdvořile skromní. Pokud vám ale stejnou otázku položí Santa na kanadském letišti, tak se neupejpejte. I nízkonákladové aerolinky totiž umí být pěkně štědré.

Překvapení na letišti ale není to jediné, co za uplynulý týden dokázalo zaujmout miliony diváků. Třeba tradiční povedené shrnutí skoro uplynulého roku od YouTube nebo mírně nevhodné pobavení nad tím, jak dopadl pohřeb, na který nechtěl jet český premiér v demisi. A nezbývá než se pomalu těšit na to, co přinese rok 2014 – třeba další z mnoha remaků slavného filmového akčňáku.

reklama

Jednoznačným hitem tohoto týdne je virální kampaň kanadských nízkonákladových aerolinek WestJet. Na děti i dospělé, kteří se před odletem osmělili a řekli Santovi z billboardu, co by si přáli k Vánocům, čekalo po vystoupení z letadla příjemné překvapení. Co říkáte na reklamu, která je na americké, respektive kanadské poměry dost levná (reklamní prostor v televizi stojí i statisíce dolarů), a vysloužila WestJetu skoro 25 milionů zhlédnutí?

Další reklama je také vánoční a také velmi úspěšná – dojemný příběh o medvědovi, který nikdy neslaví Vánoce, protože je prospí v rámci zimního spánku, a jeho kamarádu zajícovi, který ospalcův problém elegantně vyřeší. S britským řetězcem John Lewis sice příběh moc společného nemá, reklama ale každopádně zafungovala a obchod z ní hodlá vytěžit maxium… Koneckonců proč ne, příběhy se šťastným koncem k Vánocům patří.

Ještě ale přece jenom není 24. prosince a vánoční atmosféru trochu narušují Warner Bros. Nová Godzilla by měla bořit kina 16. května 2014, a Oscara sice nejspíš nevyhraje, ale trailer vzbudil na sociálních sítích takový poprask, že si místo ve výběru zaslouží. Připravte se na motivační proslovy amerických důstojníků, extrémní destrukci, střílení, výbuchy a chudáka ještěra, který asi nedopadne dobře…

Mezi nejpopulárnější videa se každoročně zařadí i YouTube Rewind. Remix toho nejpopulárnějšího, co se na YouTube v roce 2013 objevilo, nenadchne každého hudebně (i když objektivně vzato je výsledek dost slušný), rozhodně ale poslouží jako skvělá inspirace, pokud po YouTube rádi surfujete. V popisu videa najdete nejen všechny použité písničky, ale také odkazy na některé z nejlepších kanálů, které jsou na serveru k dispozici – od kurzů vaření po nejúspěšnější komiky.

Světem tento týden také otřásla smrt Nelsona Mandely. S pohřbem, jinak smutnou záležitostí, jsou ale spojené tři veselejší (nebo naopak smutné?) momenty. Světoví lídři se k události stavěli různě: Obama fotil „selfies“, v Čechách se zase někteří politici ty vole úplně třepali, aby tam nemuseli jet. Třešničkou na dortu je ale falešný tlumočník do znakové řeči, který stál na pódiu vedle slavných osobnsotí (včetně zmiňovaného Obamy) a gestikuloval nesmysly. Tlumočník později BBC sdělil, že trpí schizofrenií a nic si nepamatujeinternet ale hned tak nezapomene.

Autoři: Zdeněk Král
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
škoda, že nerada lítám (Klára)
Ten Ježíšek od té letecké společnosti je úžasný. U tohohle videa...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama