reklama
reklama
11. 5. 2014 | poslední aktualizace: 11. 5. 2014  16:28
Nejlepší videa: Naše pošta není nejhorší

Nejlepší internetová videa: Kurýr Johnny vám ukáže, že to s Českou poštou není tak zlé

Zapomeňte na roztomilá koťátka, ukousnuté prsty nebo přehledy nejtrapnějších pádů. Nejlepší video na webu může mít příběh, myšlenku i perfektní zpracování. A pokud nemáte rádi počítačovou animaci, můžete se nechat dojmout výhrou v loterii.
Čtěte více o: YouTube | Česká pošta
JohnnyExpress doručí každý balíček
JohnnyExpress doručí každý balíček
foto: AlfredImageworks, Vimeo.com

Dnešním nejlepším videím vládne animace. Po zhlédnutí tragikomického krátkého filmu si rozmyslíte svou další objednávku u zásilkové služby, dětský animák Frozen vás nečekaně vystraší, příběhu postaršího Chorvata nebudete chtít věřit a upoutávka na akční hru vám zkazí chuť na energetické nápoje.

Na závěr se ale můžete naplnit dobrou náladou u dojemného příběhu, který naštěstí není kýčovitý, nebo zjistit, jestli tento text čtete „na internetu“, nebo „na webu“. A proč se vlastně i v češtině říká, že jdeme surfovat.

reklama

Průměrný čtenář stráví u průměrného článku na internetu mnohem méně než pět a půl minuty, ale u krátkého komediálního filmu JohnnyExpress byste mohli udělat výjimku. Líný vesmírný doručovatel Johnny má za úkol doručit zásilku, ale nikdy to nedopadne dobře… Podobnost s Českou poštou je nicméně čistě náhodná a končí v posledních dvou sekundách, balíček totiž nakonec najde adresáta.

Animovaný film Frozen vyhrál dva Oscary, otázkou ale zůstává, jestli by nebyl ještě úspěšnější jako horor. Ani by animátoři nemuseli trávit tisíce hodin u počítače, stačí si trochu pohrát s barvou, střihem, hudbou, … a z rodinného muzikálu hned běhá mráz po zádech.

Za neuvěřitelnými příběhy ale nemusíte do pohádek. Jeden z nejzajímavějších nabízí postarší chorvatský učitel hudby Frane Selak. Už to zní úmorně nudně, ale po třech minutách zjistíte, proč je známý jako nejšťastnější nešťastník, který kdy žil. A opravdu existuje, má i vlastní stránku na Wikipedii.

Hráče mohl tento týden zaujmout trailer na hru Sunset Overdrive. Bláznivá akční hra z budoucnosti, kde populace zmutovala po vypití vadného energy drinku, má jednu velkou nevýhodu – vychází exkluzivně na Xbox One. Jinak ale vypadá zábavně a vyjít by měla už na konci tohoto roku.

Není nad výbuchy a rychlá auta, ale jestli tedy chcete „zahřát u srdce“, zkuste následující video – dojemné příběhy letí, za tři dny se podívalo 10 milionů lidí. Bezdomovec Eric si získal přízeň lidí v březnu, když se chtěl s dárcem podělit o nečekaně velký dar. Internetová populace se mu složila na slušně velký příspěvek, aby mohl svůj život zase nastartovat, a sice nemá vyhráno, nově už ale Eric není bez domova.

Vsauce už jsme tu několikrát měli, jako bonus na závěr ale nabízíme video, které je na Tech jak stvořené. Jaký je rozdíl mezi internetem a webem? A jakých dalších šedesát malých zajímavostí vměstná Michael Stevens do dlouhého videa? Dozvíte se něco z historie i současnosti média, na němž právě čtete tento text.

Autoři: Zdeněk Král
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Nejlepší internetová videa: Kurýr Johnny vám ukáže, že to s Českou poštou není tak zlé (anonym)
slataniny. skutecnost? ted si jdu pro prachy ze nesplneny doruceni...
Nejlepší internetová videa: Kurýr Johnny vám ukáže, že to s Českou poštou není tak zlé (anonym)
Furt lepší než česká pošta...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama