HBO zvažuje, i když zatím nekonkrétně, že bude plošně nabízet placený obsah na internetu, a to bez nutnosti pořizovat si předplatné na klasický televizor. Bez dalších detailů to oznámil Jeff Bewkes, CEO společnosti Time Warner, když se ho zeptal jeden z účastníků konference pro investory.

Podle Bewkese jsou příležitosti spojené s on-line vysíláním stále větší, a i když nic přímo neoznámil, potvrdil, že firma se otázkou on-line předplatného „vážně zabývá“.

Není ostatně divu, zájem uživatelů o podobnou službu je dlouhotrvající a značný a seriály z produkce HBO patří k těm nejsledovanějším. Například Hra o trůny je v současné době nejvíce „kradeným“ seriálem na světě, kopie umístěné nelegálně na internet stahují miliony fanoušků. Podobně úspěšné jsou u pirátů také The Sopranos, Boardwalk Empire, The Wire a další tituly, HBO přitom pochopitelně nemá z nelegální „distribuce“ žádné zisky.

Paradoxní je, že HBO nabízí kvalitní on-line streamovací službu HBO GO, která kromě počítačů funguje i na zařízeních s Androidem a iOS, Chromecastu, Kindlu Fire, herních konzolích PlayStation a Xbox a dalších zařízeních. V současné době do ní ale nemůžete získat přístup, aniž byste zároveň neměli předplacené klasické televizní vysílání.

Placené kanály HBO jsou součástí prémiových balíčků u poskytovatelů kabelové, satelitní nebo digitální televize, ovšem pokud nemáte televizor nebo žijete v oblasti, kterou žádná z firem nepokrývá, máte smůlu. Velmi neformální „průzkum“ – internetová stránka TakeMyMoneyHBO, na které mohli návštěvníci zadat částku v dolarech – pak ukázal, že by byli uživatelé v průměru ochotni platit za on-line streamování až 12 dolarů měsíčně, tedy přibližně 250 korun.

Do doby, než se HBO rozhodne nějakou formu on-line streamování spustit, je jen málo legálních možností, jak seriály sledovat – obzvlášť v České republice. Zahraniční uživatelé mohou využít služby, jako je Netflix, Hulu nebo Google Play či iTunes, epizody se na nich ale objevují buď se zpožděním, nebo až po vydání celé sezony na DVD či Blu-ray.

Výjimkou jsou zákazníci telekomunikačního operátora Netbox. Brněnská firma ve spolupráci s českým zastoupením HBO nabízí on-line službu HBO Go i bez televizního předplatného už dnes. Zákazníci platí 250 korun a součástí služby je i ona televizní část - živé vysílání HBO přes internet. Cena čistě on-line služby je 250 korun, tedy stejně jako u televizního balíčku, který ale obsahuje více kanálů i přístup ke knihovně titulů HBO na počítači a v mobilech.