Už za několik dní začne v Las Vegas veletrh International CES 2016 a jako každý rok bude iHNed.cz na místě, i když letos bude tým jednočlenný. Konkrétní novinky mnoho velkých vystavovatelů tají, ale víme, že mezi hlavní kategorie bude patřit virtuální realita, nositelná elektronika a chytré automobily – ať už „pouze“ propojené s telefonem, nebo rovnou takové, které se samy řídí.

Pravděpodobně budeme moci vyzkoušet vylepšenou vývojářskou verzi náhlavního displeje pro virtuální realitu HTC Vive, který firma vyvíjí ve spolupráci s Valve, či pohybový senzor „Rink“ od Samsungu, jenž se propojí s headsetem Gear VR. Technologicky zaměřené automobilové nadšence pak kromě mnoha chytrých systémů navigací a ovládání auta zaujme koncept elektromobilu od Faraday Future, jednoho z konkurentů Tesly.

Velký prostor budou mít také drony a roboti a snahy, proměnit reálné domácnosti v chytré. Snahy Applu a Googlu sjednotit ovládání chytrých žárovek a dalších prvků zatím selhávají, o to více se snaží velcí výrobci bílé techniky - Samsung i LG chtějí chytrou domácnost ovládnout sami, proti nim ale stojí i Bosch, který zajímavé provedení chytré domácnosti ukazoval již před dvěma lety a nyní chystá další novinky.