Chytré hodinky mají spoustu odpůrců, nejen ve Švýcarsku, ale letos se jim velmi daří. Meziročně se jich prodalo o 60 procent více a na Vánoce patří mezi nejžádanější technologické dárky. Není divu. Snaha zlepšit si kondici je velká motivace a výrobci jí vycházejí vstříc.

Jedničkou trhu už je tradičně Apple, který použil osvědčenou strategii – aby zpřístupnil své produkty většímu počtu lidí, nechává na trhu zlevněné starší modely. A funguje to. „Předražený Apple“ najednou nabízí jedny z nejlevnějších chytrých hodinek. Přesto je ještě větší zájem o ještě levnější produkty. Nejlepší typ je dokonce stejný jako před rokem.

Xiaomi Mi Band 2
Cena: 790 Kč
Proč: nejlevnější ověřený fitness náramek s měřením srdečního tepu

Xiaomi Mi Band 2

Za méně než tisíc korun můžete mít na zápěstí funkční kousek elektroniky, který nahradí klasické hodinky, slušně počítá ušlé kroky a umí sledovat srdeční tep v průběhu dne a kvalitu spánku v noci. A vydrží to i tři týdny na jedno nabití. Xiaomi Miband 2 je i po roce jednoduše nejlepší zařízení svého druhu v poměru cena/výkon. Mluví pro něj i taková drobnost jako možnost měnit silikonové náramky, ideálně koupené z Aliexpressu nebo jiného obchodu za pár desítek korun. Díky jeho ceně není problém ho pořídit třeba i dětem. Ty moje jsou nadšené.

Apple Watch Series 1
Cena: 6990 / 7890 Kč
Proč: základní Apple Watch mají prémiový design a nižší cenu než konkurence

Chytré hodinky Apple Watch

Nejlevnější Apple Watch nejsou dokonalé. Chybí jim GPS, mají slabší jas i procesor. Zařízení, které vychází z první generace hodinek od Applu, ale nabízí nabízí většinu funkcí za cenu, jíž majitelé iPhonů těžko odolají. Osobně mám k Apple Watch stále stejné výhrady ohledně designu, a hlavně výdrže baterie, ale jako celek s iPhonem prostě fungují dobře. Apple má navíc nejlepší ekosystém kolem svých produktů a platí to i pro hodinky – hlavně v oblasti aplikací a podpory zdravého životního stylu.

Samsung Gear Sport
Cena: 8990 Kč
Proč: funkčně nabité hodinky s perfektním ovládáním

Samsung Gear Sport

Sportovní hodinky od Samsungu patří k tomu nejlepšímu na trhu vůbec a fungují plně v češtině. Gear Sport optimálně kombinují design (v černé nebo výraznější modré), multimediální i sportovní funkce a mají jednoznačně nejlepší systém ovládání, před kterým musí smeknout i Apple. Design a ovládání jsou úzce propojené – šikovným ovládacím prvkem je otočná luneta kolem displeje, která slouží k pohybu mezi notifikacemi a nabídkou aplikací a základních fitness údajů. K tomu mají hodinky také dvě tlačítka se zdrsněným povrchem, která se dají ovládat i v rukavicích. Gear Sport si rozumí i s iPhonem, i když majitelé telefonů od Applu logicky dají přednost Apple Watch před instalací několika aplikací od Samsungu.

Garmin Vivoactive 3
Cena: 8790 Kč
Proč: Nejlepší hodinky pro sportovce s přesnou GPS a sledováním tepové frekvence

garmin vivoactive 3 product review

Garminu se povedlo zachovat si výbornou pozici mezi dodavateli chytrých systémů pro sportovce. Firma se nenechala převálcovat technologickými obry a nabízí to, co chtějí amatérští i profesionální běžci a fanoušci dalších sportů. Hodinky Vivoactive 3 se soustředí na sportovní funkce, ne na dokonalé propojení s mobilem a funkce jako je přehrávání hudby bez mobilu, místo toho přesně měří sportovní výkony a má nadstandardní výdrž baterie, měří se až v týdnech. A docela se povedl i design.

Apple Watch Series 3
Cena: 9790 / 10 690 Kč
Proč: Skvěle vybavené vodotěsné hodinky s parádním displejem

Apple Watch Series 3

Nejnovější podoba chytrých hodinek od Applu je citelně dražší, ale jejich cena je stále srovnatelná s hodinkami pro telefony s Androidem. Uvnitř je výkonnější a úspornější procesor a hlavně GPS, takže sluchátka mohou sledovat sportovní výkony včetně trasy samostatně, bez telefonu. Jen se v Česku neprodává verze se zabudovaným LTE, protože operátoři nepodporují elektronické SIM karty, musí stačit Bluetooth a Wi-Fi.

Honor Band 3
Cena: 1799 Kč
Proč: stále ještě relativně levný náramek, se kterým se může plavat

jarvis_59ba8b73498e27acc49a9cf0.jpeg

Nejlepší způsob, jak získat Honor Band 3, je koupit si telefon Honor 9 a dostat ho v ceně. I jako samostatná koupě má ale co nabídnout. Ve své cenové kategorii totiž nemá konkurenci co se týká odolnosti proti vodě. Zatímco s MiBandem je možné se osprchovat, Honor Band 3 je určený i plavcům. Není na stejné úrovni jako 3x dražší náramek od Samsungu nebo Apple Watch Series 3, ale pro amatérské plavce bohatě stačí. Navíc je citelně hezčí než náramek od Xiaomi.

Fitbit Alta HR
Cena: 3490 Kč
Proč: přesnější monitoring, skvělá mobilní aplikace

Fitbit Alta HR

Alta HR je elegantní náramek s hliníkovým tělem, který míří na uživatele ochotné si připlatit za skvělý design a zpracování. K oběma koncům hliníkového těla se senzory a OLED obrazovkou se připojuje náramek dostupný ve dvou velikostech a několika barvách. Černá je unisex, ale v nabídce je i fialová a modrá. Alta měří velmi přesně kroky i srdeční tep a zvládá i sledovat kvalitu spánku. Naměřená data pak prezentuje v povedené aplikaci pro mobilní zařízení. V ní nechybí ani služba (placeného) osobního trenéra nebo takové drobnosti, jako je e-mail s upozorněním na nutnost náramek dobít, což je nutné v průměru tak jednou za pět dní.

Huawei Watch 2 Sport
Cena: 8490 Kč
Proč: jediné běžně dostupné hodinky se systémem Android Wear v ČR

Huawe Watch 2 Sport

Chytré hodinky od Huawei vsadily na operační systém od Googlu, stejně jako LG a další výrobci včetně luxusní značky Tag Heuer. Watch 2 Sport v Česku nemají v podstatě žádnou přímou konkurenci, LG ani Asus nebo Lenovo sem nové hodinky nevozí. Samotný systém prošel velkou proměnou a nabízí hlasové ovládání v češtině, perfektní propojení s Androidem a šikovné funkce, jako je například navigace na zápěstí. Bohužel to s Android Wear nevypadá dobře, z Googlu odešel šéf projektu a nové produkty nikde, což dává prostor Samsungu i výrobcům levnějších hodinek s omezenými funkcemi. S jinými hodinkami ale nemůžete použít třeba Android Pay, i když ani to nefunguje tak hladce jako u Apple Watch.

Hlasové ovládání hodinek Huawei Watch 2 Sport v češtině
Hlasove_ovladani_hodinek_Huawei_Watch_2_Sport_v_cestine.jpg