Google Chrome, který se dostal na pozici druhého nejrozšířenějšího internetového prohlížeče na osobních počítačích nově existuje i v testovací mobilní verzi. Stejně jako stolní verze nabízí synchronizaci záložek i možnost otevřít si stránky, které jste naposledy prohlíželi na osobním počítači.
Google při představení Chrome pro Android zdůrazňuje zejména větší rychlost vykreslování stránek a celkově rychlejší běh programu ve srovnání se standardním Prohlížečem v Androidu. Podobně jako standardní Prohlížeč ani Chrome nebude podporovat Adobe Flash.
Mění se i ovládání, mezi otevřenými záložkami půjde přepínat pohybem prstu místo nutnosti ťuknutí na relativně malou plochu samotné záložky. Tuto funkci Google přirovnává k míchání karet v balíčku a předpokládá její využití na mobilních telefonech, které mají menší displeje.
Chrome bude také zvýrazňovat odkazy na webové stránky tak, aby bylo kliknutí na odkaz snazší a nevyžadovalo manuální zvětšování obrazu.
Chrome pro Android je zatím ve stádiu testování a na českém Android Marketu není dostupný. Pokročilí uživatelé, kteří mají telefon Galaxy Nexus nebo Nexus S s Androidem 4.0 mohou teoreticky využít neoficiální zdroje ke stažení aplikace, ale poruší tím licenční podmínky.
- Diskuse
- Celkem 9 příspěvků
Nebude podporovat flash ani v konecne release verzi? Jinak standardni...
Zadusit flash ? Kéž by se to povedlo, kde dnes mohl být web nebýt...
Nebude, Flash nepodporuje ani standardní Browser v Androidu 4,0
Tak to muj Browser v ICS na Nexus S asi bude nejaky nestandardni....
- Vývojář JAVA - bankovní aplikace
- SAP FI, SD, BW
- Tester/ka informačního systému
- Produkt manažer
- Programátor/ka
- koordinátor vzdělávacích akcí a kurzů
- Programátor/programátorka PHP/MySQL
- WEBOVÝ KODÉR
- PHP PROGRAMÁTOR
- Front-end Developer
- SENIOR PROGRAMÁTOR - Microsoft Dynamics NAV
- EMBEDDED SW ENGINEER






























