reklama
reklama
20. 6. 2012 | poslední aktualizace: 20. 6. 2012  10:14
Virtuální procházky po ČR od Googlu

Česká republika jako Spojené státy: Google celé území nasnímal pro Street View

Chcete se projít po památkách ve Znojmě, Kutné Hoře nebo Brně a nechce se vám do auta či do vlaku? Google na svých mapách nabízí virtuální procházky po většině českého území. Jak na mapách vypadá váš dům?
Čtěte více o: Google | mapování
Pokrytí ČR funkcí Street View v porovnání s okolními státy
Pokrytí ČR funkcí Street View v porovnání s okolními státy
foto: archiv HN

Pro Google je Česká republika specifický trh, o který největší internetová firma bojuje se Seznamem. Díky tomu máme k dispozici propracované vyhledávání v češtině a lokalizovanou podobu většiny služeb. A nově i masivní pokrytí Street View. Podobně podorbné je pokrytí Street View snad pouze v USA.

Street View nabízí virtuální procházky podél silnic a návštěvy památek díky technologii prostorového snímání okolí ve 360°a propojení snímků s mapovými daty. Google v loňském roce nasnímal většinu území ČR a nyní data uvolnil.

reklama

Google oficiálně oznámil, že do Street View přidal 50 měst a 80 památek. Speciální automobil ale snímal i přesuny a zaznamenal téměř všechny ulice i v malých městech, jako jsou třeba turisticky nezajímavé Kralupy nad Vltavou (cestou na naopak zajímavé zámky v Nelahozevsi a Veltrusech).

Kromě městských ulic, u kterých jsou pro uživatele i Google podstatná data o obchodech a komerčních provozovnách, Street View nabízí výlety na hrady a zámky i do zoo ve Dvoře Králové nad Labem.

Google se podrobně věnoval i snímkování památek UNESCO: Kutné Hory, kostela svatého Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou, Litomyšle nebo historického centra Kroměříže.

Pokryti Street View v USA

Google kvůli funkci Street View čelí i nepříjemnostem. V Británii firmu vyšetřuje tamní úřad na ochranu osobních údajů. Skandál vyvolalo zjištění, že automobily Street View kromě snímků sbíraly také informace o bezdrátových sítích včetně obsahu komunikace.

Poloha Wi-Fi sítí samotná je užitečná pro zpřesňování zaměřené pozice uživatele mobilních zařízení. Jakub Čížek, redaktor serveru Zivě.cz letos v anketě Aplikace roku uspěl s projektem Wifileaks, který s využitím dobrovolníků vytváří mapu Wi-Fi sítí v Brně a dalších městech.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Jsem tam :-) (Honza)
Pred rokem jsem fotici auto sledoval autem a vyplatilo se :-)...
Prostá dívenka (cert)
Dívenko prostá - proboha než klikneš ENTR - přečti co napíšeš...
A když se chci podívat, (anonym)
tak se ta jejich aplikace na mne vyprdne.
jeto neuvěřitelni zasah do soukromi. (dívenka prostá)
je naprosto neuvěřitelni, že stat dovolil cizakum drancovat soukromi...
Zasah do soukromí?? (Radim)
Ale paní nebo slečno jaký pak zásah do soukromí? Dyť je to podobné...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama