reklama
reklama
18. 1. 2013 | poslední aktualizace: 18. 1. 2013  10:24
Lenovo ThinkPad s Chrome OS od Googlu

Lenovo nabízí ThinkPad s Chrome OS od Googlu: Dražší stroj míří výhradně na školy

Google hlásí další pokrok v prosazování svého operačního systému. Mezi výrobce chromebooků se zařadilo i Lenovo. Chrome OS použil v legendární řadě ThinkPad, nechybí mu ani typický červený trackpoint.
Lenovo ThinkPad 131e
Lenovo ThinkPad 131e
foto: Lenovo

Posílené panty, gumový nárazník a upevněné víko displeje. To jsou hlavní prvky, které Lenovo ThinkPad X131e Chromebook odlišují od běžných ThinkBooků pro manažery a další profesionální uživatele. A samozřejmě, liší se operační systém. Model X131e je první Thinkpad prodávaný s operačním systémem Chrome OS od Googlu. 

Novinka, která doplňuje zařízení od Samsungu a Aceru, nabízí kromě odolnějšího exteriéru standardní výbavu. Displej má rozlišení 1366x768, jako úložiště slouží 16 GB SSD paměti a počítač pohání blíže nespecifikovaný procesor řady Celeron od Intelu. Výbavu doplňuje trojice USB portů (2 ve verzi 3.0) a VGA i HDMI výstup.

reklama

Proti chromebookům uvedeným na trh v minulém roce nastavilo Lenovo cenu výrazně výše. Chromebook pro školství stojí 459 dolarů bez daní (8800 Kč), z toho 30 dolarů připadá na software pro hromadnou správu počítačů a uživatelů ve školní síti.

Proti chromebooku od Samsungu, který trhá prodejní rekordy v americkém i britském obchodu Amazon, je ThinkPad o 220 dolarů dražší a o 0,7 kg těžší, ale nabízí výkonnější procesor. Výdrž je shodná, maximálně 6,5 hodiny. V prodeji bude ThinkPad s Chrome OS od konce února.

Chromebook Lenovo ThinkPad X131e

Letos se očekává představení dalších modelů Chromebooků, spekuluje se zejména o modelu s dotykovým ovládáním, které je vhodné i do škol pro mladší děti, pro které je práce s myší či touchpadem ještě hůře pochopitelná.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Lenovo nabízí ThinkPad s Chrome OS od Googlu: Dražší stroj míří výhradně na školy (STb)
Nemůžu si pomoci, ale za takové peníze mám normální 15-cti palcový...
Samsung 550 (s Celeronem) (Garf)
mi přijde lepší. Lehčí, kvalitní display. Lenovo bude možná bytelnější...
WTF? (Martin)
WTF? Tohle by si někdo koupil? Proč?
Lenovo nabízí ThinkPad s Chrome OS od Googlu: Dražší stroj míří výhradně na školy (Stanman)
SSD jako fajn, ale 16 GB??? dafaq? to má fleshka, která stojí...
coze (ahonic)
chromebook je zcela knicemu 8800kc, za 10000 sezenu lepsi i s...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama