reklama
reklama
30. 1. 2013 | poslední aktualizace: 30. 1. 2013  19:03
Google+ je druhá největší sociální síť

Sociální síť Google+ předběhla Twitter, je druhá největší s odstupem za Facebookem

Dlouhodobá pověst města duchů patří sociální síti od Googlu neprávem. Rozšíření služeb Googlu o společenský rozměr se po 18 měsících osvědčilo. Nezávislé měření hlásí 343 milionů aktivních uživatelů.
Čtěte více o: Google | Facebook | Twitter | sociální síť
Google+
Google+
foto: Otakar Schön

Podle měření Global Web Index měla sociální síť Google+ v prosinci 343 milionů aktivních uživatelů. To je přibližně polovina počtu aktivních uživatelů Facebooku s 693 miliony aktivních uživatelů.

Google ale provozuje hned dvě sociální sítě ze tří největších. Twitter, dlouhodobě pokládaný za dvojku mezi sociálními sítěmi, měl v prosinci 288 milionů uživatelů, ale Global Web index od měření poprvé začlenil i YouTube, která má znaky sociální sítě, a to Twitter odsunulo na čtvrtou pozici.

reklama

Součástí statistik Global Web Index je podíl aktivních uživatelů jednotlivých sociálních sítí na celkové internetové populaci. Facebook aktivně používá více než polovina lidí s připojením k internetu ve věku 16 až 65 let (mladší a starší uživatele Global Web Index nesleduje).

Google+ používá čtvrtina světové internetové populace, YouTube více než pětina, podobně jako Twitter. Na sociální síti LinkedIn, zaměřené na pracovní kontakty a zprostředkování práce, se pohybuje méně než 10 procent světové populace s připojením k internetu.

Google rychlého úspěchu dosáhl díky interní propagaci nové služby na nejnavštěvovanějších stránkách internetu - Google.com a na svých dalších projektech jako je Youtube. Výrazně rozšíření služby Google+ pomohly také mobilní aplikace pro iOS a Android. Google+ je přímou součástí novějších verzí androidu a slouží mimo jiné pro automatické online zálohování fotografií pořízených telefonem nebo tabletem.

Global Web index v aktuálních číslech potvrdil trend úpadku lokální sociálních sítí, který je citelný i v Česku, kde Facebook převálcoval služby jako Spolužáci.cz a Lidé.cz.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Sociální síť Google+ předběhla Twitter, je druhá největší s odstupem za Facebookem (brbla)
Ano to je potřeba říci. Google vám na tom svém výplodu vytvoří...
Do služby Google+ se musíte přihlásit, (Uživatel Googlu)
samotný účet na gmailu nestačí. Ale pokud máte účet,je přihlášení...
Sociální síť Google+ předběhla Twitter, je druhá největší s odstupem za Facebookem (Gandy)
Jde o to jak berou aktivni uzivatele, jestli treba tim, ze se...
politika máš Gmail - máš účet (anonym)
možná nažene čísla, ale město duchů je to pořád
Re: Sociální síť Google+ předběhla Twitter, je druhá největší s odstupem za Facebookem (anonym)
Jenze ucet na Gmailu muzes mit i bez toho abys mel ucet na G+...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama