reklama
reklama
18. 6. 2013 | poslední aktualizace: 19. 6. 2013  09:45
VIDEO: Google Glass jsou v Česku

Google Glass si vezmu ke státnicím, říká s nadšením první majitel chytrých brýlí v Česku

Mezi několika stovkami majitelů prvních Google Glass je i student ČVUT a programátor v pražské společnosti eMan Martin Pelant. Ke Glass se dostal díky studijnímu pobytu v USA a účasti na konferenci Google I/O. Jaké jsou jeho dojmy po prvním týdnu?
Čtěte více o: Google | Android | rozhovor | mobilní aplikace
První Google Glass v Česku má Matin Pelant ze společnosti eMan
První Google Glass v Česku má Matin Pelant ze společnosti eMan
foto: Otakar Schön

Jaké to je, mít k dispozici snad nejméně dostupný a zároveň nejvíce žádoucí kousek elektroniky? Martin Pelant jako první Čech, který má Google Glass, je nadšený. A to přesto, že kvůli poštovnému v ceně asi 15 tisíc korun a sedmitisícovému DPH může tvrdit, že má nejdražší Glass na světě.

Možnost koupit brýle přišla trochu nevhod, těsně před závěrečnými zkouškami na Fakultě informačních Technologií ČVUT. „Glass si určitě vezmu i na státnice, snad tím navodím příjemnější atmosféru,“ říká s úsměvem. Dosavadní reakce lidí ho totiž překvapily – v podstatě žádné nejsou. Možná i proto, že Glass se slunečním sklem vypadají skoro jako obyčejné sluneční brýle.

reklama

S Martinem Pelantem jsme se poprvé viděli před rokem v Googleplexu. Martin tam byl jako úspěšný student a jeden ze 100 nejlepších programátorů ze 35 tisíc uchazečů v soutěži Code Jam’s Sprint to Google I/O. Díky možnosti koupit si vstupenku na jinak vyprodanou konferenci a díky studiu na Milwaukee School of Engineering naplnil podmínku amerického bydliště pro přihlášení do projektu Glass Explorers.

O rok později na Google I/O Extended v Praze jsme se viděli podruhé – Martin Pelant při prezentaci Google Glass s úsměvem prozradil, že mu z Googlu přišel e-mail, že jeho Glass jsou připravené k odeslání. eMan, kde Martin Pelant pracuje, tak je první česká vývojářská firma, která má Glass k dispozici a začne pro ně vyvíjet aplikace.

video: Rozhovor s prvním majitelem Glass v Česku (natáčený částečně na Glass)
Google_Glass.mp4.jpg

Po týdnu používání je první český majitel nadšený, i když si musí zvykat na dioptrické čočky. Glass se sice dají nosit i s dioptrickými brýlemi, ale dlouhodobě není to tak pohodlné. Jako nejpraktičtější Martin hodnotí možnost rychlé kontroly upozornění bez vytahování telefonu z kapsy, a navigaci, která díky senzorům v Glass ukazuje cestu i s ohledem na to, kterým směrem se uživatel dívá.

Jako hodně šikovný prvek brýlí Pelant označuje nejen sluneční štítek, který se v tomto počasí hodí, ale také zatmavovací vrstvu displeje, takže je text promítaný nad oko uživatele čitelný i za slunného dne.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Splněný sen (Ondras)
To je přímo splněný sen všech tajných služeb. Budou se moci napíchnout...
Google Glass si vezmu ke státnicím, říká s nadšením první majitel chytrých brýlí v Česku (pepan)
Si stejne myslim, ze na to casem budou muset pridelat nejakou...
Google Glass si vezmu ke státnicím, říká s nadšením první majitel chytrých brýlí v Česku (anonym)
A co baterie? Jak dlouho to vydrží v provozu?
Hahaha (Tom tom)
Fascinuje mě, jak tu tolik lidí má za to, že ti majiteli budou...
Re: Google Glass si vezmu ke státnicím, říká s nadšením první majitel chytrých brýlí v Česku (anonym)
ty kriple tady nejde o zájem něco natáčet, ale o tu možnost to...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama