Městské prostředí se neustále vyvíjí spolu s tím, jak neustále přibývá jeho obyvatel. Takové dění ale přináší řadu problémů, ať už jde o dopravu, energetickou náročnost a zajištění dopravy. 

Odborníci se proto už dlouho snaží vymyslet jednotnou koncepci a nechybí mezi nimi ani velké globální společnosti. Jaká očekávání ohledně města ve 21. století mají, se dočtete v novém tématu HNFuture.

Například IBM chystá v rámci projektů Smarter Cities podporu městské správy ve všech jeho rovinách, Intel ve spolupráci s londýnskými vysokými školami pracuje v rámci "Sustainable Connected Cities" na větším zapojením obyvatel prostřednictvím moderních technologií.

Společné oběma vizím zůstává zlepšené sledování všech kritických oblastí od dopravy po životní prostředí pomocí datových přenosů.

Jednou z podstatných otázek bude brzy i výroba energií pro velká centra a zajištění soběstačnosti. O tom pojednává článek Jiřího Koželuha z Hnutí Duha, který se domnívá, že konvenčním fosilním palivům již definitivně odzvonilo a že lidé si začnou vyrábět více energie sami.

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se