reklama
reklama
31. 3. 2012 | poslední aktualizace: 30. 3. 2012  22:52
Konec her z bazarů se blíží

Pro PlayStation 4 nebo Xbox 720 si už hru v bazaru nekoupíte, vše bude online

Microsoft i Sony údajně chystají na příští rok novou generaci herních zařízení. Nový Xbox a PlayStation budou klást ještě větší důraz na pohybové ovládání a na kontrolu nad hrami. Skončit má celý bazarový prodej.
Čtěte více o: videohra | Sony | Playstation | Microsoft | Xbox
PlayStation 3
PlayStation 3
foto: Sony

Během několika měsíců už nejspíše nebude možné vzít dvě starší hry, prodat je a za utržené peníze pořídit žhavou novinku. Připravovaná další generace herních systémů se bude spouštění her z druhé ruky bránit podobně jako mobilní telefony nebo služby typu Steam. Pořízený software bude spojený s jediným uživatelským účtem. Před prvním spuštěním nově koupené hry bude nutné připojení k internetu, jinak si nezahrajete. 

Boj herních firem proti bazarovým prodejům se stupňuje od počátku ekonomické krize v roce 2009. Nově zveřejněné detaily o „PlayStation 4“, které přinesl specializovaný server Kotaku, jsou přesto překvapením, stejně jako tvrzení, že část vývojářů již má k dispozici nástroje pro vývoj her . Prodávat by se nová PlayStation měla začít v druhé polovině roku 2013.

reklama
Anketa
Kupujete hry z druhé ruky?
35%
Hlasovalo 491 čtenářů

V případě Xboxu, o kterém se mluví jako o Xboxu 720, to má fungovat podobně. Online aktivace a nebo nutnost neustálého připojení k internetu vyžadují i někteří herní distributoři jako ochranu proti pirátství. Standardem se v rámci snahy omezit bazarový prodej her stalo používání jednorázových kódů pro přístup k online hraní.

 

Herní vydavatelé i část vývojářů proti bazarovým prodejům bojuje kvůli tomu, že na něm vydělávají specializované herní obchody, zatímco vývojáři a vydavatelé ze sekundárního prodeje nic nemají, zároveň jim použité hry v obchodech berou prostor, na kterém mohou být vystavené nové hry.

Další novinky o nové generaci PlayStation s kódovým označením Orbis popisují i hardwarové vybavení. Hlavním dodavatelem součástek pro Orbis má být AMD – dodá hlavní procesor i grafický čip, který by měl nabídnout dostatek výkonu pro hry na několik dalších let.

Podle zdroje serveru Kotaku bude patřit procesor do rodiny x64 a grafický čip bude vycházet ze stejné architektury jako špičkové grafické karty pro PC plánované na tento rok.

V praxi by hry pro novou PlayStation měly podporovat rozlišení označované jako 4k2k, tedy 4096x2160 bodů, které má nahradit dnešní FullHD televizory. Ve stereoskopickém 3D pak má konzole zvládnout plnohodnotný obraz ve FullHD.

PlayStation 3 ani Xbox 360 navzdory původním slibům nezvládají zobrazit v dostatečné kvalitě a frekvenci snímků hry ve FullHD rozlišení a reálné rozlišení her klesá i pod poloviční úroveň označovanou jako HD Ready.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
K čemu to povede? (SlimD)
LIdi si hacknou konzole a z netu to půjde stáhnout dycky... Takže...
VYCHCANCI (Jan)
Uz nevi jak by ty lidi okradli o jejich penize.kdyz si neco koupim...
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama