reklama
reklama
16. 6. 2012 | poslední aktualizace: 18. 6. 2012  11:23
Nový Xbox přijde za rok, s brýlemi

Microsoftu unikla tajná prezentace: Nový Xbox má stát 300 dolarů, přijde za rok

Reálný únik informací nebo bujná fantazie fanoušků? Dokument údajně uniklý z Microsoftu slibuje nový Xbox na příští rok. Má mít 6x větší výkon, Blu-ray mechaniku a bude podporovat 3D.
Čtěte více o: Microsoft | Xbox | videohra | Google | Playstation
Snímek z prezentace o nové generaci Xboxu z roku 2010
Snímek z prezentace o nové generaci Xboxu z roku 2010
foto: Microsoft

Microsoft letos zklamal fanoušky, když na veletrhu E3 neřekl ani slovo o novém Xboxu. Několik nově oznámených her už ale jejich tvůrci připravují pro novou generaci konzolí. Z Microsoftu unikl dokument, který potvrzuje očekávání: v roce 2013 přijde „Xbox 720“. Pravost prezentace potvrzuje žádost Microsoftu o stažení uniklého dokumentu ze serverů IHNED.cz

Prezentace o 56 snímcích s detailními poznámkami zaujme nejen technickými specifikacemi, ale i tvrzením, že nový Xbox je příležitost, jak nabídnout „PC za 2000 dolarů v krabici s cenou 300 dolarů. Má to ale háček – prezentace je přibližně dva roky stará. Je to zřejmé například z toho, že odkazuje na chystaný iOS 4.2, který Apple vydal na podzim 2010.

reklama

Časové určení vzniku prezentace do poloviny roku 2010 ukazuje, že Microsoft dlouhodobě vyvíjí nové technologie. To se týká zejména technologie Fortaleza – speciálních brýlí, které podle popisu vypadají podobně jako „špionské brýle“ Project Glass od Googlu.

Prezentace cesty od Kinectu k brýlím s rozšířenou realitou

Microsoft ale oproti očekáváním z roku 2010 bude muset zrychlit vývoj – firma plánovala uvedení v roce 2014 ve WiFi verzi a o rok později verzi s mobilním připojením. U Googlu se spekuluje dokonce o zahájení prodeje letos, i když pravděpodobnější je příští rok. Sergey Brin říká, že Project Glass ještě není ani ve stádiu betatestování.

Nový Xbox, který má nabídnout FullHD hry s vyhlazováním a dalšími efekty (slib, který nesplnil Xbox 360 ani PlayStation 3), na trh má doprovodit i nová verze Kinectu – podle dva roky starých plánů má být jen evolucí stávajícího Kinectu s lepším rozpoznáváním hlasu.

Už v roce 2010 pak prezentace ukazuje propojení Xboxu s tablety a mobilními telefony, což pod označením SmartGlass představil Microsoft na letošním veletrhu E3. Stejně tak vychází předpoklad, že letošní vánoce Microsoft ještě uhraje s Xboxem 360 díky velké nabídce obsahových služeb. 

Původně zveřejněný kompletní soubor s prezentací jsme na žádost společnosti Microsoft stáhli. Podle právního oddělení Microsoftu jsme jejím zveřejněním porušili autorská práva společnosti. Prezentace neobsahovala identifikaci autorů ani vyhrazení práv, proto jsme ji původně nabídli čtenářům k nahlédnutí.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
zpráva o hodnotě nula (bleeeeeeee)
2 roky starý hnis? Ble.....
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama