reklama
reklama
8. 3. 2013 | poslední aktualizace: 9. 3. 2013  09:00
Kung Fu High Impact: Bojové umění naživo

Herní tip: Kung Fu High Impact je pocta béčkovým filmům a vaší fyzičce, konečně i v Česku

Recenze hry po roce a čtvrt? Když to znamená, že si výbornou hru můžete koupit konečně i v Česku a za zlomek původní ceny, uděláme výjimku. Vrhněte se do bitvy, ve které rány rozdávají vaše pěsti, nebo si na pomoc vezměte třeba stočené noviny.
Čtěte více o: videohra | kung-fu | Xbox | Kinect
Kung-Fu: High Impact
Kung-Fu: High Impact
foto: VIRTUAL AIR GUITAR

Stát se akčním hrdinou v „kung-fu“ filmu je snadné. Můžete projít castingem a nechat se zbít jako čeští kaskadéři, nebo si pustíte Xbox s Kinectem a začnete hrát Kung-Fu: High Impact. Bojovou hru, která na obrazovku přenáší pohyby i vzhled hráče.

Do České republiky přichází jedna z nejlepších pohybem ovládaných her vůbec. Sice s nepříjemným ročním zpožděním kvůli krachu původního vydavatele, ale dobrou zprávou je, že místo 1 200 korun lze hru stáhnout ze služby Xbox LIVE za 250 korun. A celý výnos dostanou vývojáři.

reklama

Základní premisa hry je jednoduchá a úmyslně připomíná ty nejbéčkovější filmy o bojových uměních, ve kterých se západní představa o kung-fu míchá s magií a mystikou. Příběh má podobu komiksového vyprávění s fotografiemi samotného hráče, a jediné, co reálně nabízí, je záminka dopustit se fyzického násilí na kreslených postavách nepřátel.

Herní princip připomíná tradiční bojové hry z automatů na Matějské – proti postavě hlavního hrdiny se ve vlnách řítí protivníci, které je nutné porazit. Místo zuřivého mačkání čudlíků ale musíte skutečně bouchat a kopat kolem sebe.

video: Kung-Fu: High Impact - video ze hry
Kung-Fu_High_Impact.mov.jpg

Energie vydaná během několika minut hraní vydá za talířek vanilkových rohlíčků. A než dohrajete celý příběh ilustrovaný komiksem, budete ve formě i na sprinty za novoročními výprodeji. Autoři hry také přes veškerou lehkovážnost upozorňují na to, že byste se měli před hraním protáhnout a že máte hodně pít.

Pohybové ovládání v podobě Kung-Fu High Impact přidává ke sledování celé postavy ještě drobnost – možnost používat zbraně. Stačí srolované noviny a hráč hned získá drobnou výhodu díky většímu dosahu. Opravdová mela nastane, pokud máte doma třeba dětské meče nebo repliku katany.

Kung-Fu High Impact kromě příběhového režimu nabízí ještě možnost vytvořit si vlastní zápasy – stačí vybrat prostředí, počty a typ protivníků a začít hrát. To je ideální pro cvičení, kdy se nechcete zdržovat pózováním pro příběhový komiks.

Kung-Fu je ale také skvělá společenská hra. Úplně stačí střídat se při hraní – hra sleduje skóre podle počtu poražených nepřítel a dalších parametrů. V režimu hry více hráčů zároveň pak jeden člověk před Kinectem bojuje proti protivníkům, které ovládají ostatní tradičním ovladačem – hra zvládne až čtyři.

Kinect je výrazně přesnější než samotná kamerka Eyetoy na PlayStation 3, ale zároveň má ještě větší nároky na prostor. To je důvod, proč v přiloženém videu vidíte useknuté nohy – kvůli nedostatku místa se nevešly do zorného pole Kinectu. Minimum, abyste mohli hrát, je volná plocha o velikosti 2x2 metry, ale ideální jsou 3x3 metry, navíc bez lustru nad hráčem. Zejména v režimu více hráčů byste se mohli při hře zranit, hlavně v kombinaci s alkoholem.

 

Kung-Fu High Impact
pohybová hra pro Xbox 360 s Kinectem
Cena: 250 Kč

Co se nám líbí
Herní princip (fyzická zátěž)
Přenesení obraz hráče do videohry
Cena

Co se nám nelíbí
poměrně vysoká obtížnost příběhové části (potřebujeme lepší fyzičku)
Nároky na prostor

Verdikt: 80 %

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama