reklama
reklama
21. 6. 2013 | poslední aktualizace: 22. 6. 2013  13:29
Herní tip: Návyková Candy Crush Saga

Candy Crush Saga: Předávkování cukrem může mít následky, třeba frustraci a odpor k růžové

Co vidí miliony lidí na banální hře laděné do růžové a dalších pastelových barev? Hlavně zábavu a možnost soupeření s přáteli. Starší hit Bejeweled má silného konkurenta, který z principu spojování prvků stejné barvy vytěžil maximum.
Čtěte více o: videohra | Facebook | Android | iOS
Candy Crush Saga
Candy Crush Saga
foto: King.com

Jak může přeslazenou hru zářící pastelovými odstíny hrát 10 milionů lidí po celém světě? Poměrně jednoduše. Stačí, když je taková hra jednoduchá a zábavná a funguje na mobilech. Candy Crush Saga všechny tyto požadavky naplňuje.

Hra principem připomíná obdobně populární "skládání diamantů" Bejeweled Blitz. Staví totiž na posouvání herních kamenů tak, aby vedle sebe byly alespoň tři kusy stejné barvy. Místo prostého časového limitu ale Candy Crush Saga nabízí různé varianty. Hráč většinou může udělat jen pevně daný počet tahů bez časového limitu, zato musí splnit stanovený úkol.

reklama

Hra postup komplikuje úkoly, jako je "vyčištění želé" odstraněním kamenů z vybraných polí nebo nutnost dopravit cukrářské ingredience, například oříšky, až na dno herní plochy, která má navíc nepravidelný tvar, aby spojování cukrlat stejných barev co nejvíce komplikovala.

Postup hrou s několika sty úrovní má podobu mapy, na které se objevují jednotlivé úrovně rozdělené do kapitol příběhu o malé holčičce a zemi plné cukrátek. Hru osvěžuje také možnost porovnávání s přáteli spojená i s tím, že hra ukládá postup hráče "do cloudu," takže lze v hraní pokračovat na jiném zařízení.

Toto propojení a také možnost soupeřit s přáteli o nejlepší skóre nabízí napojení na Facebook. Hrát je samozřejmě možné i bez napojení na sociální síť. Stejně tak lze hrát i bez placených doplňků, které hru usnadňují. Záleží jen na tom, jak moc chcete hrát, jak vám to jde a jak moc si to chcete usnadnit.

Pokud lákadlu ulehčení podlehnete, bude to peněženku bolet. Většina vylepšení je totiž jen na několik použití a nákup nové dávky stojí kolem 20 korun. 

Candy Crush Saga
Jednoduchá ale dobře navržená hra z kategorie logický rychlík 

Dostupné naiOS, Android, Facebook.com
CenaZdarma, mikrotransakce

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Pěkná hra (Míla)
Hru mám na iPadu nyní jako nejoblíbnější, takže souhlas s článkem....
A o čem že to píšete? (Martin)
Za tohle berete peníze? Vy jste toho asi moc v žvotě nenahrál...
Joooo, zatuh v level 8, pak se to zase rozjelo a uz to fici. (Stoupa & Gumidek)
Dobra gameska do postele pred usnutim. I kdyz me se graficky vic...
nadpis vs clanek (anonym)
proc nadpis mluvi o necem jinem nez clanek ? V nadpisu pisete...
Re: Candy Crush Saga: Předávkování cukrem může mít následky, třeba frustraci a odpor k růžové (Petr)
Vzhledem k Vašim vyjadřovacím schopnostem (viz. gramatické chyby)...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama