Ubránit se přesile nemyslících krvežíznivých nemrtvých je adrenalinový zážitek. Z desítek "zombie" titulů se ale jeden vymyká intenzitou prožitku. Když proti nemrtvým nepřátelům stojíte ve virtuální realitě, nedá se to s pouhým obrázkem na monitoru počítače vůbec srovnávat. Zvlášť když místo myši míříte vlastníma rukama, ve kterých držíte dvojici "desert eaglů" nebo výkonnou útočnou pušku.

Už název hry prozrazuje, že budete na zombíky střílet na jihozápadě Spojených států v prostředí plném pouští a skal. Právě grafické zpracování Arizona Sunshine hru odlišuje od většiny konkurence. Vývoj hry také trval déle, než je u her pro virtuální realitu obvyklé. Autoři si dali záležet na realisticky provedeném prostředí i kvalitních animacích. Hlavní je však samotný herní systém, který vám ani nedovolí si uvědomit, jak tuctový je použitý příběh.

Virtuální realita v kombinaci s pohybovým ovládáním je pro střílečky jako stvořená. Stejně jako u hry Farpoint záleží jen na tom, jak dobře dokážete reagovat na dění kolem sebe a jak přesně dokážete zamířit. Střílet můžete od boku, ale tak se daleko nedostanete − dojde vám munice a zombie vaši postavu rozsápou, což mimochodem ve virtuální realitě není úplně příjemný zážitek.

Bude se líbit

◼ Množství zbraní
◼ Skvělý dojem ze střelby
◼ Dva herní režimy na PS4

Verze pro PlayStation 4 přinesla vedle střelby pistolí také druhou herní variantu, která je celá postavená na obouručních zbraních − puškách a samopalech. Abyste se dostali k tomuto režimu, musíte mít speciální ovladač PlayStation Aim, který připomíná futuristickou pušku. Od pohybových ovladačů Move se ale odlišuje hlavně přítomností analogových páček. Díky tomu můžete herní svět prozkoumávat plynulým pohybem. Výchozí styl pohybu ale pracuje s teleportačním systémem, který uživatele okamžitě přesune na místo, jež vybere. Toto "přeskakování" postavy nevyvolává kinetózu, která u citlivějších hráčů může vzniknout kvůli nesouladu mozkových vjemů a absence fyzického pohybu.

Příběhová část hry není příliš dlouhá, dohrát se dá asi za čtyři hodiny. Na PlayStation VR se toto číslo dá zdvojnásobit, pokud máte oba typy ovladačů. Hrát lze i klasickým ovladačem dualshock, ale to není ono, střílečka potřebuje pohybové ovladače. Pokud skončíte s příběhem, můžete se pustit do tradiční nekonečné bitvy, při které chráníte svůj tábor proti nemrtvým, kteří přicházejí ze všech stran. Hrát jde i on-line − příběhový režim ve dvou, k obraně tábora se ale můžete spojit se třemi dalšími hráči.

Může vadit

◼ Horší grafika proti PC
◼ Krátký a tuctový příběh

Arizona Sunshine díky důrazu na výbornou grafiku a přesné ovládání střelby slaví úspěchy od svého odhalení před více než rokem, například Nvidia a HTC používaly ukázku ze hry k představení systému virtuální reality HTC Vive. Zaslouženě patří k nejlépe hodnoceným titulům využívajícím tuto technologii, v kategorii stříleček pro virtuální realitu je mezi hráči dokonce nejoblíbenější.

Verze pro PlayStation je výborná díky dvěma herním režimům podle použitého ovladače, na obyčejné PlayStation 4 ale nevypadá tak hezky jako na výkonnější PlayStation 4 Pro.