O olympijské medaile by na olympiádě v Paříži mohli vedle tenistů, běžců nebo judistů soutěžit i profesionální hráči vybraných videoher. Rozšířit program olympiády o takzvané e-sporty chce pořadatelská komise, jíž spolupředsedá vodní slalomář a trojnásobný olympijský vítěz Tony Estanguet. Pro agenturu AP uvedl: „Musíme se tomu věnovat, nemůžeme říkat, že to není olympijské. Mladé e-sporty zajímají, a tak se na to podíváme, setkáme se s nimi.“

Estanguet zároveň naznačil, že ani popularita turnajů ve videohrách nemusí pomoci, protože program olympijských her v roce 2024 musí schválit Mezinárodní olympijský výbor (MOV), který je poměrně konzervativní. Hráčům a fanouškům videoher naopak dává naději fakt, že e-sporty budou medailovou součástí Asijských her od roku 2022 a už příští rok se v Indonésii předvedou jako ukázkové disciplíny. Asijské hry přitom spadají pod patronát MOV.

Program 33. olympijských her se začne připravovat v roce 2019, o jeho finální podobě pak v roce 2020 po skončení 32. olympiády v Japonsku rozhodne MOV. Do té doby budou mít pořadatelé turnajů v e-sportech i vydavatelé videoher možnost lobbovat za modernizaci největší sportovní události na světě.

Pokud jde o konkrétní hry, největší šanci na prezentaci na olympiádě mají tituly DOTA 2, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive nebo StarCraft či Hearthstone, ve kterých se pořádá největší množství turnajů s největšími vypsanými odměnami.