Po nabídce služby O2 TV pro kohokoliv s internetovým připojením od jakéhokoliv operátora přichází se stejnou službou i T-Mobile. Televize T-Mobile TV bude dostupná po celé republice bez ohledu na poskytovatele internetového připojení.

T-Mobile využívá stejnou multimediální platformu Nangu.TV jako O2 TV, ale slibuje mírně vyšší kvalitu vysílání. Hlavní konkurenční výhodou měla být možnost sledovat starší pořady až 48 hodin po odvysílání, tento bonus ale O2 eliminovalo, když tři hodiny před představením konkurenční služby oznámilo, že své zákazníky nechá sledovat pořady staré 50 hodin. Nahrávat bude možné až 120 hodin obsahu, který bude k dispozici i po uplynutí dvoudenního zpětného okna, maximálně ale 30 dní od odvysílání pořadu.

T-Mobile podobně jako O2 nabídne tři balíčky, které se liší počtem nabízených stanic. V základu je k dispozici 70 programů za 399 korun. Prostřední nabídka Standard má 100 programů a stojí 499 korun. V nabídce Premium je 130 kanálů, z toho 30 v HD, za 899 korun. K dispozici budou také tematické balíčky Rodina, Sport, Zahraničí, HBO základ a HBO komplet i erotické stanice v balíčku Pro dospělé. Cena balíčků se pohybuje od 99 do 249 korun. T-Mobile nabídne také videotéku za  99 korun za měsíc.STB

Televizi bude možné přijímat prozatím pouze prostřednictvím set-top-boxu, který půjde koupit za 2999 korun (nebo levněji na splátky po 100 korunách na 23 měsíců). Proti O2 TV ale T-Mobile nabídne pouze připojení přes ethernet, zatímco "krabička" od konkurence obsahuje i wi-fi. O2 navíc nabízí set-top-box levněji, za 1990 korun. Pro zákazníky, kteří si televizi objednají do června, chystá T-Mobile bonus v podobě balíčku HBO základ včetně aplikace HBO Go na šest měsíců zdarma a snížení měsíčního poplatku o 100 korun na celé smluvní období.

Protože kvalita obrazu závisí na kvalitě připojení k internetu, nabídne T-Mobile vrácení peněz v průběhu prvního měsíce od pořízení služby a okamžité ukončení případné dlouhodobé smlouvy bez jakýchkoliv postihů. V plánu je i možnost vyzkoušení set-top-boxu díky zápůjčkám v prodejnách.

V plánu je zpřístupnit T-Mobile TV také prostřednictvím mobilních aplikací pro Android a iOS i na webu, termín spuštění těchto služeb ale firma neoznámila.

Lepší obraz potřebuje kvalitní internet

Pro sledování internetové televize bude nutné kvalitní připojení k internetu. T-Mobile doporučuje alespoň 5Mbps připojení pro obraz ve standardní kvalitě a 7Mbps pro HD programy. Kromě toho musí spojení splňovat i další technické nároky, T-Mobile sleduje deset parametrů a uživatelům nabídne testovací program, který kvalitu připojení zkontroluje.

V testovacím provozu T-Mobile TV funguje bez potíží i na wi-fi připojení s deklarovanou rychlostí 20/20 Mbps, kvalita obrazu je u HD programů srovnatelná se satelitním vysíláním, u SD programů je v přímém srovnání o trochu lepší. I když televize nevyužívá nijak vysoké datové toky například ve srovnání s Netflixem ve 4K, může citelně ovlivnit kvalitu připojení ostatních zařízení, zejména na levných routerech, které nemají funkci řízení kvality provozu.

Nastavení služby je extrémně snadné, stačí zapojit napájení, HDMI kabel a ethernetový kabel. Není potřeba zadávat žádné přihlašovací údaje. Jediný kód je potřebný pro zpřístupnění erotických pořadů, což je klasický rodičovský zámek. 

Pro T-Mobile to není první setkání s televizním vysíláním. Firma dříve nabízela možnost pořídit si zvýhodněnou satelitní televizi a s televizí po internetu má zkušenosti díky své divizi T-Systems, která tuto službu nabízí v rámci pokrytí novostaveb optickou sítí. Kromě toho nabízí T-Mobile také samostatnou Mobilní televizi s 18 programy za 119 korun měsíčně a se 36 programy včetně Eurosportu za 299 korun.

Menu EPg