Seznam po třech letech práce zveřejnil novou aplikaci určenou pro světový trh. Pod názvem Windy Maps se skrývá mobilní globální turistická mapa, která nabízí i plně off-line verzi s vyhledáváním a navigací v angličtině. Projekt je zdarma, vydělávat na sebe bude prostřednictvím partnerství – Seznam spolupracuje například s Booking.com.

Použití názvu Windy Maps je logické, značka Windy je zejména v USA poměrně známá. Informace ze služby Ivo Lukačoviče používala americká média v průběhu informování o hurikánech, které letos zasáhly USA.

Celý projekt staví do značné míry na otevřených zdrojích dat. Jako mapové podklady slouží Open Street Map, popisy turistických atrakcí získává Seznam.cz z Wikipedie. Windy Maps a Mapy.cz vycházejí ze stejné technologie a jsou navzájem propojené, úpravy zanesené do jedné aplikace se projeví i v té druhé. To znamená primárně zkvalitnění údajů o mapách v zahraničí, české mapy si už uživatelé hlášením požadavků o změny a opravy vylepšili celkem půl milionem zásahů.

V první verzi jsou aplikace (Android, iOS, webová verze chybí) Windy Maps poměrně holé, Seznam to chce rychle změnit. Do map plánuje zařazení globálních jízdních řádů, druhou generaci plánovače (dříve než v aplikaci Mapy.cz), propojení s informacemi o ubytování přes Booking.com nebo informace o cenách benzinu.

Plánování budoucích výletů v první verzi působí krkolomně, protože není možné rovnou zadat místo startu vycházky nebo projížďky. V případě, že hledáte cestu na jiném kontinentu, musíte nejprve zrušit varovnou hlášku o tom, že cestu nelze vyhledat. Až potom můžete upravit parametry potažením spodní lišty se zobrazeným cílem. Naopak, pokud jste na místě a hledáte zajímavosti kolem sebe, funguje aplikace jednoduše a rychle. Až přibudou i informace o MHD, bude i v zahraničí aplikace ještě zajímavější.

Během krátkého vyzkoušení aplikace jsme narazili i na pár dalších nedostatků, například při dotazu na legendární Oregon trail aplikace našla pouze ubytovnu nedaleko Portlandu. Populární Mist Trail v Yosemitském parku Windy Maps našly, ale neumožňují snadno přidat do plánu výletu některou z obvyklých tras. I to je otázka dalšího vylepšování i ze strany koncových uživatelů.