reklama
reklama
20. 6. 2013 | poslední aktualizace: 20. 6. 2013  17:37
Huawei P6: Nejtenčí smartphone na trhu

Huawei má rekordně tenký smartphone, Ascend P6 se do Česka dostane až v září za 11 tisíc

Po designově nepovedeném supertelefonu Ascend D2 to Huawei zkouší z opačné strany. Telefon tenký pouze 6,18 mm sice nemá FullHD obrazovku, ale zato se vejde i do hodně úzkých džínů nebo miniaturní kabelky.
Čtěte více o: Android | smartphone
Huawei Ascend P2
Huawei Ascend P2
foto: Huawei

Čínský výrobce telefonů a síťového vybavení pro operátory se učí od Applu. Nový telefon firma představila v Londýně na samostatné akci tak, jak to se svými produkty začal dělat Apple. A nový telefon toho má s Applem spojeného více – je hodně tenký, ještě tenčí než iPhone 5, a má kovovou konstrukci.

Ascend P6 je v první řadě designový telefon zaměřený i na ženy – k dispozici tak bude v bílé, černé i růžové barvě. Kvůli extrémně tenkému tělu s tloušťkou šest milimetrů výrobce nemohl použít FullHD obrazovku a také fotoaparát má menší rozlišení 8 MPx proti třináctimegapixelovým snímačům u nejlépe vybavených telefonů dneška.

reklama

Huawei ale potenciální nedostatek dohání přední kamerkou, která má rozlišení 5 MPx a slibuje tak nejen perfektní obraz u videokonferencí, ale také „neskutečně skvělé“ autoportréty. Cena telefonu by měla být příznivá, kolem 12 tisíc korun s DPH při přepočtu z eur. Aktualizace: České zastoupení stanovilo cenu telefonu na 11 tisíc korun, prodávat se začne v září a bude v nabídce všech tří velkých GSM operátorů.

Nový telefon se ani přes tenký design nevzdal velké obrazovky, se 4,7" patří Huawei P6 k velkým telefonům. Kvůli úspoře místa však firma sáhla ke změně použité technologie. Místo levnějšího AMOLED s pentile maticí a nižším rozlišením použil LCD s technologií in-cell, která integruje dotykovou vrstvu přímo do displeje.

Telefon bude podobně jako „supertelefon“ D2 pohánět vlastní čtyřjádrový procesor s taktem 1,5 GHz (podle testů Ascend D2 nejde o špičkově výkonný procesor) doplněný o 2 GB operační paměti. Data lze ukládat na skromné úložiště s kapacitou 8 GB, které lze rozšířit o paměťové karty s kapacitou až 32 GB. Otázkou bude výdrž telefonu, který má velký displej, ale „pouze“ 2000 mAh akumulátor.

Firma slibuje výborné vlastnosti fotoaparátu. Ten má nižší rozlišení než snímač v Ascend D2, který jsme v testu chválili, ale papírově nabízí vysokou světelnost f2.0 a hlavně možnost ostření na velmi krátkou vzdálenost – v režimu makro už od čtyř centimetrů. Mezi funkce fotoaparátu pak přibude možnost snímání panoramatických snímků.

Huawei Ascend P6 bude pařit k menšině zařízení na trhu vybavených Androidem ve verzi 4.2, to ale moc neznamená, protože Huawei vsadil na výrazné úpravy uživatelského prostředí, které filosofií ovládání připomíná spíše iOS.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Nepraktické (Karel)
Podle mne od určité mezní hodnoty není malá hloubka praktická....
Jen idiot se může (Milan)
zabývat takovou hovadinkou jako že jestli je telefon tlustý 6...
To je mi ale zmena. (Schòn ma najednou sikmy voci?)
Kua.
Huawei má rekordně tenký smartphone, Ascend P6 se do Česka dostane nejspíše už v červenci (Frank)
Tak se mi zdá, že kdyby nebylo telefonů, tak je Oťas bez práce.
Ten se o sebe postará, neboj. (Ne ne, Otto by okopčil jinej článek)
Jaká to náhoda: http://mobil.n-tv.de/technik/Huawei-macht-das-iPhone-platt-artic
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama