reklama
reklama
31. 7. 2013 | poslední aktualizace: 8. 8. 2013  12:06
Fotokurz: Využijte sílu Pixlru Express

Pixlr Express je cesta ke skvělým fotkám i s pokročilými úpravami a efekty od profesionálů

Instagram s omezenou nabídkou funkcí láká masy, ale pro nadšené fotografy toho nabízí málo. Pixlr už není hračka pro děti. Nabízí sice stovky filtrů a efektů, ale jeho základem je precizní úprava fotografií včetně odstranění šumu nebo bělení zubů.
Autodesk Pixlr Express
Autodesk Pixlr Express
foto: Otakar Schön

Pixlr Express pochází ze stejné vývojářské dílny jako aplikace Pixlr-o-matic – z Autodesk. Pixlr Expres je však mnohem lepší a nabízí daleko pokročilejší nástroje pro úpravu fotek než jeho stále populární předchůdce.

Aplikace funguje na operačních systémech iOS a Android. Vizuální podání aplikace se u obou operačních systémů nepatrně liší tak, aby odpovídaly pravidlům pro vývoj aplikací pro tu kterou platformu.

Při startu aplikace je možné vybrat pořízení nového snímku nebo výběr z fotogalerie. V nastavení lze zvolit přímý start aplikace v režimu fotoaparátu, ale to dává smysl pouze v případě, že chcete ihned editovat všechny pořízené fotografie. Po pořízení snímku nebo jeho výběru z paměti telefonu už se objeví plocha s nástroji pro editaci.

reklama

To nejdůležitější, co pro úpravu fotografií nabízí, je první ikonka s nápisem Adjustment, pod kterou se skrývá hned patnáct nástrojů na úpravu fotografií včetně automatické opravy „Auto Fix“.

Autodesk Pixlr Express editace

Hrát si můžete s rozostřením nebo zostřením částí fotografií, změnou barevnosti, úpravou šumu, kontrastem, otočením či oříznutím obrázku. Takové funkce byly ještě donedávna známy jen profesionálním fotografům a hodně nadšeným amatérům.

Výsledky jsou i přes jednoduché ovládání výborné. Nevýhodou je ale absence vysvětlivek jednotlivých funkcí a názvy v angličtině, takže v první fázi používání bude práce s fotkami probíhat často metodou pokus–omyl.

Kromě základních „poloprofesionáních“ úprav nabízí Pixlr Express také originální sadu efektů, filtrů, rámečků a stylizací. V konečné fázi úprav tak můžete do fotografie vložit text nebo obrázek. I pouhá základní verze aplikace nabízí mnoho variant obrázků, písma i barev.

Z běžné fotografie tak můžete díky vloženému textu vytvořit přání k narozeninám nebo jakýkoliv jiný vzkaz. Aplikace ukládá fotografie v originálním rozlišení, takže nepřicházíte o původní kvalitu fotografie, například pokud ji chcete tisknout.

K užívání Pixlr Express není potřeba registrace. Záleží jen a jen na vás, zda se rozhodnete uloženou fotografii sdílet. Můžete ji sdílet rovnou, skrz nabízené možnosti aplikace (například přes e-mail, na Twitter nebo Facebook), případně si můžete sdílení nechat na později a fotografii použít z paměti telefonu, kde je uložena.

Aplikaci si můžete bezplatně stáhnout pro Android i iOS nebo vyzkoušet také online ve webovém prohlížeči na adrese Pixlr.com/express.

Autoři: Vanda Nárožná
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
konečně trochu popisek v češtine (Lukáš)
děkuji za rady...je to super nástroj
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama